Batman cały film

Stacked_Blue 7.8 / 10 star premiera: 2022177 min, ,

W swoim drugim roku walki z przestępczością Batman odkrywa korupcję w Gotham City, która jest powiązana z jego własną rodziną, jednocześnie stawiając czoła seryjnemu mordercy znanemu jako Rébus.

Batman - fabuła

Po dwóch latach przemierzania ulic miasta jako Batman, wzbudzając strach w sercach przestępców, najsłynniejszy bohater DC Universe zostaje przedstawiony w zupełnie innej historii, która odkrywa skrywane tajemnice rodzin założycielskich Gotham. Mając tylko dwóch zaufanych sojuszników – Alfreda Pennywortha i porucznika Jamesa Gordona – wśród skorumpowanej sieci urzędników i wysoko postawionych osobistości w mieście, Batman ustanawia siebie jako ucieleśnienie zemsty. Kiedy przestępca o imieniu Riddler celuje w elitę miasta serią sadystycznych spisków, wskazówki wysyłają Bruce’a Wayne’a na śledztwo do podziemia, gdzie spotyka się z takimi postaciami jak Catwoman, Pingwin/Oswald Cobblepot, Edward Nashton i Carmine Falcone. Gdy dowody zaczynają zamykać się w domu, a plany złoczyńcy stają się jasne, Batman musi nawiązać nowe relacje, aby zdemaskować sprawcę, stając się symbolem nadziei w Gotham City.

Oceny, obsada, informacje o filmie

Oryginalna nazwa filmu to The Batman. Cały film trwa 2 godz. 56 min. Ludzie powiązani ze społecznością IMDB oceniają film na 7.9/10, natomiast czytelnicy serwisu Filmweb dają mu notę 7.4/10. Według oceniających film na portalu TMDB zasługuje on na ocenę 7.8/10. Reżyserem filmu jest Matt Reeves, scenariuszem natomiast zajęli się Matt Reeves oraz Peter Craig. Najwazniejsze role w filmie zostały zagrane przez następujących aktorów: Robert Pattinson (Batman (Bruce Wayne)), Zoë Kravitz (Kobieta-Kot (Selina Kyle)), Jeffrey Wright (Porucznik James Gordon), Colin Farrell (Pingwin (Oswald Cobblepot)), Paul Dano (Człowiek-Zagadka (Edward Nashton)), John Turturro (Carmine Falcone), Andy Serkis (Alfred), Peter Sarsgaard (Prokurator okręgowy Gil Colson), Barry Keoghan (Niewidzialny więzień Arkham)

Ciekawostki o filmie Batman

 • Za każdym razem, gdy Batman zbliża się do kogoś, aby rozpocząć walkę (lub jest poprzedzany przez dźwięki jego kroków z cienia), dźwięk jego kroków naśladuje główne uderzenia tematu filmu: co czwarty krok jest cięższy/głębszy w dźwięku.
 • Adres Wayne Towers to „139 Kane Street”, co jest nawiązaniem do czasów, gdy Batman został stworzony po raz pierwszy i okrzykiem w stronę współtwórcy Boba Kane’a.
 • Po tym jak Matt Reeves oficjalnie wkroczył jako reżyser 23 lutego 2017 roku, kilka tygodni później porzucił film z powodu nieporozumień kontraktowych. Na szczęście wrócił po tym, jak obie strony ponownie rozmawiały przez niego.
 • Film oznacza, że Robert Pattinson będzie dziewiątym Batmanem w filmie akcji na żywo. Poprzednie osiem to Lewis Wilson w Batman (1943), Robert Lowery w Batman and Robin (1949), Adam West w Batman (1966) i Batman zbawia świat (1966), Michael Keaton w Batman (1989), Powrót Batmana (1992) i The Flash (2023), Val Kilmer w Batman Forever (1995), George Clooney w Batman i Robin (1997), Christian Bale w Batman – Początek (2005), Mroczny Rycerz (2008) i Mroczny Rycerz powstaje (2012) oraz Ben Affleck w Batman kontra Superman: Świt sprawiedliwości (2016), Legion samobójców (2016) (uncredited), Liga Sprawiedliwości (2017), Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera (2021) i The Flash (2023).
 • Nie jest to pierwszy film oparty na DC Comics dla Petera Sarsgaarda, po tym jak wcześniej zagrał Hectora Hammonda w Green Lantern (2011).
 • Film kończy się, z licznymi wybuchami wokół miasta, 5 listopada. Piąty listopada jest znany w Wielkiej Brytanii jako Guy Fawkes Night, upamiętniając (udaremniony) Gunpowder Plot z 1605 roku. Został on również wykorzystany jako kluczowy element fabuły w komiksie DC „V for Vendetta” .
 • Budżet filmu wyniósł 185 milionów dolarów.
 • Paul Dano spędził dużo czasu na czytaniu o seryjnych mordercach, aby zagrać Riddlera. Znalazł doświadczenie tak niepokojące, że zrobił punkt czytania tego materiału w miejscach publicznych, ponieważ nie mógł znieść czytania go w domu na własną rękę.

Gdzie obejrzeć Batman online

Cały film Batman możesz obejrzeć w vod: CANAL+, CHILI, PLAY NOW, CANAL+ MANUAL, POLSAT, HBO MAX, ITUNES

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

  1. Grosik

   Dobry film o Batmanie, polecam bez żadnych oporów.

   10,0 rating

   Dobry film o Batmanie, polecam bez żadnych oporów.