50 twarzy Greya cały film

Stacked_Blue 5.9 / 10 star premiera: 2015128 min, ,

Fabuła filmu - inspirowana światowym bestsellerem brytyjskiej autorki Eriki Leonard, podpisującej się pseudonimem E.L. James - skupia się na studentce Anastasii Steele oraz tajemniczym i uwodzicielskim biznesmenie Christianie Greyu, których łączy erotyczny związek i mroczne sekrety.

50 twarzy Greya - fabuła

Kiedy studentka literatury Anastasia Steele jedzie na rozmowę kwalifikacyjną z młodym przedsiębiorcą Christianem Greyem, spotyka niezwykle atrakcyjnego, inteligentnego i irytującego mężczyznę. Niedojrzała i niewinna Anastazja jest ogarnięta pożądaniem do tego mężczyzny i pomimo jego tajemniczej natury, jest pochłonięta pragnieniem zbliżenia się do niego. Nie mogąc oprzeć się urodzie, inteligencji i wolnemu duchowi Anastasii, Grey zgadza się, że chce ją mieć, ale pod pewnymi warunkami… Zszokowana, ale i podniecona niezwykłymi erotycznymi żądaniami Greya, Anastazja waha się. Mimo wielkiego sukcesu – międzynarodowych korporacji, ogromnego majątku i kochającej rodziny – Grey jest człowiekiem owładniętym żądzą i mającym ambicję dominacji. Gdy para rozpoczyna odważny i namiętny romans fizyczny, Anastazja odkrywa mroczne sekrety Christiana i swoje własne ukryte pragnienia.

Oceny, obsada, informacje o filmie

Film znany jest również pod tytułem Fifty Shades of Grey. Cały film trwa 2 godz. 4 min. Ludzie powiązani ze społecznością IMDB dają filmowi 4.1/10, natomiast czytelnicy portalu Filmweb dają mu notę 4.5/10. Według oceniających film na portalu TMDB zasłużył on na notę 5.9/10. Za wyreżyserowanie filmu odpowiada Sam Taylor-Johnson, natomiast osobą odpowiedzialną za scenariusz jestKelly Marcel. W głównych rolach obsadzeni zostali: Dakota Johnson (Anastasia Steele), Jamie Dornan (Christian Grey), Jennifer Ehle (Carla May Wilks), Eloise Mumford (Kate Kavanagh), Victor Rasuk (José Rodriguez), Luke Grimes (Elliot Grey), Marcia Gay Harden (Dr Grace Trevelyan Grey), Rita Ora (Mia Grey), Max Martini (Jason Taylor)

Ciekawostki o filmie 50 twarzy Greya

 • Kiedy Ana po raz pierwszy widzi Czerwony Pokój Bólu, po raz pierwszy widzi go również Dakota Johnson; reżyser Sam Taylor-Johnson chciał, aby jej reakcja była autentyczna. Z kolei Jamie Dornan spędził tam sporo czasu, aby poczuć się swojsko i swobodnie w tych sekwencjach.
 • E.L. James zaprojektowała plan mieszkania Christiana Greya dla scenografa Davida Wasco.
 • Muzyka Rity Ory, która zanim została aktorem, była muzykiem, nie znalazła się na ścieżce dźwiękowej filmu, mimo że prosiła o to producentów. Na ścieżce dźwiękowej znalazły się natomiast utwory Beyoncé, Ellie Goulding, The Weeknd, Sia oraz oryginalne piosenki Danny’ego Elfmana.
 • Katolicka Konferencja Biskupów Filipin (CBCP) dążyła do zakazania emisji filmu w tym kraju. Movie and Television Review and Classification Board (MTRCB) przyznała jednak filmowi ocenę 18. Mimo to film osiągnął największy przychód na otwarciu dla filmu z ratingiem 18, zarabiając 2,2 miliona dolarów podczas pierwszego pokazu na Filipinach.
 • Lucy Hale wyjawiła w programie Ellen, że przesłuchania do filmu były niezwykle nieprzyjemne, a producenci nie zdecydowali się na obsadzenie jej w roli, ponieważ wydawała się zbyt młoda.
 • Jamie Dornan nie lubi się golić i w wolnym czasie woli nosić gęstą brodę. Jednak podczas kręcenia filmu musiał golić się codziennie rano, aby zachować wizerunek Greya. Dornan odetchnął z ulgą, że nie musiał golić klatki piersiowej, ponieważ „nie miał zbyt dużo włosów na klatce piersiowej”.
 • Do nakręcenia sceny z szybowcem użyto zielonego ekranu.

Gdzie obejrzeć 50 twarzy Greya online

Cały film 50 twarzy Greya możesz obejrzeć w vod: CANAL+, CHILI, PLAYER+, AMAZON, VIAPLAY, NETFLIX, ITUNES

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

  1. Kamil

   No dla mnie się nie podobał, ale moja dziewczyna mówi, że fajny

   5,0 rating

   No dla mnie się nie podobał, ale moja dziewczyna mówi, że fajny

  1. Waness

   Dzięki za fajną stronkę, na której można oglądać takie filmy jak ten :)

   8,0 rating

   Dzięki za fajną stronkę, na której można oglądać takie filmy jak ten :)

  1. Iggy

   Jednym się podoba, innym nie. Dla mnie do obejrzenia, ale bez wielkiego szału. Na pewno na tej stronie są lepsze filmy do obejrzenia, ale wiadomo - rzecz gustu.

   7,0 rating

   Jednym się podoba, innym nie. Dla mnie do obejrzenia, ale bez wielkiego szału. Na pewno na tej stronie są lepsze filmy do obejrzenia, ale wiadomo - rzecz gustu.