Zielona Mila cały film

Stacked_Blue 8.5 / 10 star premiera: 1999188 min, ,

Kiedy Paul Edgecomb dożywa swoich dni w domu spokojnej starości, spogląda wstecz na swoje życie strażnika więziennego. Przez wiele lat służył w "korytarzu śmierci" w więzieniu Cold Mountain. Paul wraca myślami szczególnie do roku 1935.

Zielona Mila - fabuła

Paul Edgecomb jest strażnikiem więziennym oczekującym na wykonanie wyroku śmierci w więzieniu Cold Mountain w latach trzydziestych XX wieku. W bloku E więźniowie oczekują na przejście do celi śmierci – korytarza, który prowadzi na krzesło elektryczne. Edgecomb uważa, że nie ma już żadnych niespodzianek. Wszystko się jednak zmienia, gdy do Bloku E przybywa nowy więzień. John Coffey, olbrzymi czarnoskóry mężczyzna, został skazany przez ławę przysięgłych na karę śmierci za zamordowanie dwojga białych dzieci. Jednak mężczyzna wcale nie wygląda na mordercę – w rzeczywistości posiada pewne dziwne zdolności.

Oceny, obsada, informacje o filmie

Oryginalna nazwa filmu to "The Green Mile". Cały film trwa 3 godz. 8 min. Osoby związane ze społecznością IMDB oceniają film na 8.6/10, z kolei czytelnicy serwisu Filmweb przyznają mu notę 8.6/10. Według oceniających film w serwisie TMDB zasługuje on na notę 8.5/10. Za wyreżyserowanie filmu, a także scenariusz odpowiada Frank Darabont. W obsadzie filmu znaleźli się David Morse (Brutus "Brutal" Howell), Bonnie Hunt (Jan Edgecomb), James Cromwell (Naczelnik Hal Moores), Michael Jeter (Eduard Delacroix), Graham Greene (Arlen Bitterbuck), Doug Hutchison (Percy Wetmore), Sam Rockwell ("Dziki Bill" Wharton)

Ciekawostki o filmie Zielona Mila

  • W emocjonalnych scenach Michael Clarke Duncan wspominał, że w dzieciństwie opuścił go ojciec.
  • Ogromny mur z cegieł w tle więzienia jest wykonany z lekkiego włókna szklanego. Wszystkie ściany można było przesuwać, aby zrobić miejsce dla kamer i oświetlenia.
  • Blok E został zbudowany jako jeden wielki plan zdjęciowy, dzięki czemu kamery mogły podążać za aktorami przy dłuższych ujęciach.
  • Fabuła rozwija się w taki sposób, że Paul opowiada Elaine historię Zielonej Mili. W książce Paul spisuje swoją historię w formie powieści. Pod koniec filmu, gdy Paul opuszcza cmentarz po pochówku Elaine, za nim widać nagrobek z napisem „Greene”, a także dwa inne, jeden na pierwszym planie, a drugi po prawej stronie ekranu, z napisem „Story”.
  • Kiedy Percy po raz pierwszy spotyka pana Jinglesa, nazywa go „szkorbutem”, co jest chorobą spowodowaną brakiem witaminy C. Myszy mają aktywny gen, który syntetyzuje witaminę C.

Gdzie obejrzeć Zielona Mila online

Cały film Zielona Mila możesz obejrzeć w vod: CHILI, ITUNES, CANAL+, PLAYER+, NETFLIX

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze