Oszustwo

Stacked_Blue 7.1 / 10 star 2023116 min, ,

Oszustwo: nowy thriller od Apple i A24

Apple TV+ i A24 mają już na swoim koncie wiele udanych produkcji filmowych. W lutym 2023 roku do tej listy dołączy „Oszustwo” („Sharper”) – thriller opowiadający o grupie oszustów, którzy postanawiają okraść nowojorskiego bogacza i jego syna.

Fabuła

Główną bohaterką filmu jest skrupulatna oszustka, która pracuje na własny rachunek. Wraz z grupą innych oszustów podejmuje się niebezpiecznego zadania – okradzenia jednego z najbogatszych ludzi w Nowym Jorku oraz jego syna. Akcja toczy się w różnych częściach miasta, od ekskluzywnych apartamentów na Piatej Alei po ciemne zaułki Queensu. W trakcie planowania kradzieży i jej wykonania bohaterowie muszą zmierzyć się z wieloma niebezpieczeństwami i nieoczekiwanymi zwrotami akcji.

Obsada

W filmie występuje kilka znanych i cenionych aktorek i aktorów. Główną rolę gra Julianne Moore, którą możemy znać z takich filmów jak „Godziny” czy „Niemoc”. Jej partnerem na ekranie jest Clive Owen, znany między innymi z filmów „Chłopiec z latawcem” i „Crouching Tiger, Hidden Dragon: Sword of Destiny”. W obsadzie pojawiają się także m.in. Jennifer Coolidge, Sebastian Stan i Vondie Curtis-Hall.

Twórcy

Scenariusz do „Oszustwa” został napisany przez Briana Gatewooda i Alessandro Tanakę, którzy wcześniej współpracowali przy filmie „The Sitter”. Reżyserem filmu jest Benjamin Caron, który zyskał uznanie dzięki swojej pracy przy popularnych serialach, takich jak „Kroniki czasu” i „The Crown”. Producentami filmu są Julianne Moore, Bart Freundlich, Brian Gatewood, Alessandro Tanaka oraz Erik Feig.

Podsumowanie

„Oszustwo” to nowy thriller, który warto mieć na uwadze. Znakomita obsada i doświadczony zespół twórczy to gwarancja dobrze zrealizowanej produkcji. Film dostępny będzie na platformie Apple TV+ od 10 lutego 2023 roku.

Be the first to review “Oszustwo”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

There are no reviews yet.