Milion lat przed naszą erą

Stacked_Blue 6.1 / 10 star 1966100 min,

Milion lat przed naszą erą – Przygodowy film o życiu prehistorycznych ludzi

Wstęp

„Milion lat przed naszą erą” to brytyjski film przygodowy z 1966 roku, który przenosi widza w czasie do epoki kamienia. Głównym bohaterem filmu jest Tumak, młody jaskiniowiec, który zostaje wygnany z plemienia przez swojego ojca, przywódcę wspólnoty. Tumak zostaje skazany na samotność i wyrusza w nieznane, gdzie napotyka wiele niebezpieczeństw i cierpienia.

Fabuła

Tumak trafia do plemienia żyjącego na wybrzeżu, gdzie poznaje córkę przywódcy, Loana, która pomaga mu odnaleźć swoje miejsce w świecie. Jednakże, narzeczony dziewczyny, niechętny Tumakowi, staje się jego rywalem i spór między nimi przeradza się w zaciekłą walkę. W wyniku tego Tumak ponownie zostaje wygnany, ale tym razem wyrusza z Loana w drogę do swojego plemienia, gdzie staje na jego czele.

Obsada i twórcy

W rolę Tumaka wcielił się John Richardson, a Loana zagrała Raquel Welch, która dzięki swojej roli stała się jedną z największych gwiazd kina lat 60-tych. Reżyserem filmu był Don Chaffey, a scenariusz napisał Michael Carreras. „Milion lat przed naszą erą” został wyprodukowany przez brytyjską wytwórnię Hammer Film Productions.

Produkcja i odbiór filmu

Film „Milion lat przed naszą erą” został nakręcony w południowej Hiszpanii, gdzie zrealizowano piękne, egzotyczne zdjęcia. Film miał duży budżet jak na ówczesne czasy, wynoszący około miliona funtów, co pozwoliło na wspaniałe scenografie i kostiumy prehistorycznych ludzi. Film był sukcesem kasowym, zarabiając ponad 2 miliony dolarów w samej tylko Ameryce Północnej. Pomimo mieszanych recenzji krytyków, „Milion lat przed naszą erą” stał się kultowym filmem i jest dziś uważany za klasyczną opowieść o życiu prehistorycznych ludzi.

Podsumowanie

„Milion lat przed naszą erą” to film, który pomimo upływu lat wciąż cieszy się popularnością. Przenosi nas w odległą przeszłość i opowiada o trudnym życiu prehistorycznych ludzi. Film fascynuje piękną scenerią i zachwyca efektami specjalnymi.

Be the first to review “Milion lat przed naszą erą”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

There are no reviews yet.