Kraina lodu cały film

Stacked_Blue 7.3 / 10 star premiera: 2013102 min, , ,

Nieustraszona optymistka Anna wraz z alpinistą Kristoffem i jego wiernym reniferem Svenem wyrusza w epicką podróż, stawiając czoła warunkom przypominającym Everest, mistycznym trollom i zabawnemu bałwanowi o imieniu Olaf w wyścigu o odnalezienie siostry Anny, Elsy, której lodowe moce uwięziły królestwo Arendelle w wiecznej zimie.Nieustraszona optymistka Anna wraz z alpinistą Kristoffem i jego wiernym reniferem Svenem wyrusza w epicką podróż, stawiając czoła warunkom przypominającym Everest, mistycznym trollom i zabawnemu bałwanowi o imieniu Olaf w wyścigu o odnalezienie siostry Anny, Elsy, której lodowe moce uwięziły królestwo Arendelle w wiecznej zimie.

Kraina lodu - fabuła

Kiedy złe zaklęcie pogrąża królestwo w objęciach wiecznej zimy, nieustraszona optymistka Anna wraz z Kristoffem i jego wiernym reniferem Svenem wyrusza na poszukiwanie siostry Anny, Elsy, Królowej Śniegu i kładzie kres jej mrożącym krew w żyłach zaklęciom. Spotykają też tajemnicze trolle oraz fascynującego i bardzo zabawnego bałwana Olafa w warunkach porównywalnych z Everestem. Anna i Kristoff muszą przeciwstawić się siłom natury podczas swojej magicznej przygody, aby ocalić królestwo przed całkowitym zniszczeniem.

Oceny, obsada, informacje o filmie

Oryginalna nazwa filmu to Frozen. Cały film trwa 1 godz. 48 min. Osoby związane ze społecznością IMDB dają filmowi 7.4/10, z kolei czytelnicy portalu Filmweb przyznają mu notę 7.5/10. Według oceniających film na portalu TMDB zasługuje on na notę 7.3/10. Reżyserami filmu są Chris Buck oraz Jennifer Lee. Główni aktorzy grający w filmie to Jonathan Groff (Kristoff), Santino Fontana (Hans), Alan Tudyk (Arcyksiążę von Szwądękaunt), Ciarán Hinds (Pabbie / Dziadek), Chris Williams (Oaken), Stephen J. Anderson (Kai)

Ciekawostki o filmie Kraina lodu

  • Idina Menzel brała udział w przesłuchaniu do roli Roszpunki w poprzedniej bajce Disneya, Zaplątani (2010). Mimo że Menzel nie dostała tej roli, dyrektor castingu Disneya nagrał jej przesłuchanie i dwa lata później dzięki temu dostała rolę Elsy.
  • W musicalu „W lecie” Olaf jest na plaży i mija trzy różne rzeźby z piasku. Pierwsza z nich, którą mija najdalej po prawej stronie, jest ukłonem w stronę dziewczyny z kremem przeciwsłonecznym Coppertone. Zamiast psa ściągającego jej majtki kąpielowe, w filmie użyto mewy.
  • Jeden z filmów animowanych Disneya, które zarobiły 1 miliard dolarów, w tym Zootopia (2015).
  • Film był kręcony w Burbank w Kalifornii, ale twórcy piosenek Robert Lopez i Kristen Anderson-Lopez mieszkali w Nowym Jorku. Wymagało to codziennych dwugodzinnych wideokonferencji przez prawie 14 miesięcy, ponieważ piosenki były tak integralną częścią fabuły filmu, która ciągle się zmieniała.
  • Podczas piosenki Olafa jego taniec z czterema mewami jest ukłonem w stronę tańca Berta z czterema pingwinami z innego filmu Disneya: Mary Poppins (1964).
  • Trolle płci męskiej noszą niebieskie lub zielone kryształy, a trolle płci żeńskiej – różowe lub czerwone.
  • Poza Roszpunką i Flynnem w filmie nie pojawia się żadna inna para Disneya.

Gdzie obejrzeć Kraina lodu online

Cały film Kraina lodu możesz obejrzeć w vod: CANAL+, CHILI, ITUNES, PLAYER+, VOD PL, LOOMI, DISNEY

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Komentarze