Kamienie na Szaniec cały film

Stacked_Blue 6.8 / 10 star premiera: 2014115 min,

Oparty na znanej polskiej powieści o tym samym tytule, film opowiada prawdziwą historię grupy harcerzy "Szare Szeregi" podczas okupacji hitlerowskiej w Warszawie i uwolnienia jednego z jej członków (więzionego i torturowanego przez Niemców) poprzez brawurową akcję wojskową w biały dzień tuż pod nosem wroga, znaną jako "Akcja pod Arsenałem".

Kamienie na Szaniec - fabuła

Trójka przyjaciół: Alek, Zośka i Red, harcerze kończący warszawskie liceum, snuje ambitne plany na przyszłość, które przerywa wrzesień 1939 r. Wkraczają w dorosłość w dramatycznym momencie, który stawia ich przed wyborem: przetrwać za wszelką cenę lub przyłączyć się do walczących o wolność ojczyzny, ryzykując wszystko. Wychowani w duchu patriotyzmu postanawiają walczyć, zostają żołnierzami i choć każdego dnia stają w obliczu śmierci, wiedzą, jak żyć pełnią życia nawet w tych okrutnych czasach.

Oceny, obsada, informacje o filmie

Cały film trwa 1 godz. 47 min. Ludzie powiązani ze społecznością IMDB przyznają filmowi ocenę 6.2/10, z kolei czytelnicy Filmwebu przyznają mu notę 6.7/10. Według oceniających film na portalu TMDB zasługuje on na notę 6.8/10. Za wyreżyserowanie filmu odpowiada Robert Gliński, natomiast osoby odpowiedzalne za scenariusz to Dominik W. Rettinger oraz Wojciech Pałys. W obsadzie filmu znaleźli się Tomasz Ziętek (Jan Bytnar "Rudy"), Marcel Sabat (Tadeusz Zawadzki "Zośka"), Kamil Szeptycki (Maciej Aleksy Dawidowski "Alek"), Piotr Kaczyński (Chłopiec o semickich rysach twarzy), Jakub Wróblewski (Gołębiarz), Lech Łotocki (Pakauer), Agata Bykowska (Sekretarka Hilde), Daniel Faust (Oficer Wermachtu), Przemysław Redkowski (Lekarz na Pawiaku)

Ciekawostki o filmie Kamienie na Szaniec

 • Reżyser zadedykował ten film swojej matce.

Gdzie obejrzeć Kamienie na Szaniec online

Cały film Kamienie na Szaniec możesz obejrzeć w vod: CANAL+, CINEMAN, PLAYER+, NETFLIX, PLAY NOW, VIAPLAY, VOD PL, KATOFLIX

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

  1. Anders

   Piękny, wzruszający film, trudno się nie popłakać oglądająć go.

   8,0 rating

   Piękny, wzruszający film, trudno się nie popłakać oglądająć go.

  1. Gonia

   Świetny film, wzrusza i wzbudza poczucie patriotyzmu.

   9,0 rating

   Świetny film, wzrusza i wzbudza poczucie patriotyzmu.