Kamienie na Szaniec cały film

Stacked_Blue 6.8 / 10 star premiera: 2014115 min,

Oparty na znanej polskiej powieści o tym samym tytule, film opowiada prawdziwą historię grupy harcerzy "Szare Szeregi" podczas okupacji hitlerowskiej w Warszawie i uwolnienia jednego z jej członków (więzionego i torturowanego przez Niemców) poprzez brawurową akcję wojskową w biały dzień tuż pod nosem wroga, znaną jako "Akcja pod Arsenałem".

Kamienie na Szaniec - fabuła

Trójka przyjaciół: Alek, Zośka i Red, harcerze kończący warszawskie liceum, snuje ambitne plany na przyszłość, które przerywa wrzesień 1939 r. Wkraczają w dorosłość w dramatycznym momencie, który stawia ich przed wyborem: przetrwać za wszelką cenę lub przyłączyć się do walczących o wolność ojczyzny, ryzykując wszystko. Wychowani w duchu patriotyzmu postanawiają walczyć, zostają żołnierzami i choć każdego dnia stają w obliczu śmierci, wiedzą, jak żyć pełnią życia nawet w tych okrutnych czasach.

Oceny, obsada, informacje o filmie

Cały film trwa 1 godz. 47 min. Ludzie powiązani ze społecznością IMDB przyznają filmowi ocenę 6.2/10, z kolei czytelnicy Filmwebu przyznają mu notę 6.7/10. Według oceniających film na portalu TMDB zasługuje on na notę 6.8/10. Za wyreżyserowanie filmu odpowiada Robert Gliński, natomiast osoby odpowiedzalne za scenariusz to Dominik W. Rettinger oraz Wojciech Pałys. W obsadzie filmu znaleźli się Tomasz Ziętek (Jan Bytnar "Rudy"), Marcel Sabat (Tadeusz Zawadzki "Zośka"), Kamil Szeptycki (Maciej Aleksy Dawidowski "Alek"), Piotr Kaczyński (Chłopiec o semickich rysach twarzy), Jakub Wróblewski (Gołębiarz), Lech Łotocki (Pakauer), Agata Bykowska (Sekretarka Hilde), Daniel Faust (Oficer Wermachtu), Przemysław Redkowski (Lekarz na Pawiaku)

Ciekawostki o filmie Kamienie na Szaniec

 • Reżyser zadedykował ten film swojej matce.

Gdzie obejrzeć Kamienie na Szaniec online

Cały film Kamienie na Szaniec możesz obejrzeć w vod: CANAL+, CINEMAN, PLAYER+, NETFLIX, PLAY NOW, VIAPLAY, VOD PL, KATOFLIX

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Komentarze

  1. Anders

   Piękny, wzruszający film, trudno się nie popłakać oglądająć go.

   8,0 rating

   Piękny, wzruszający film, trudno się nie popłakać oglądająć go.

  1. Gonia

   Świetny film, wzrusza i wzbudza poczucie patriotyzmu.

   9,0 rating

   Świetny film, wzrusza i wzbudza poczucie patriotyzmu.