John Wick

Stacked_Blue 7.4 / 10 star 2014101 min,

John Wick: Historia Keanu Reevesa, który powraca do świata zabójców

John Wick to film akcji z 2014 roku, którego główną rolę zagrał Keanu Reeves. Film ten stał się jednym z największych przebojów kina akcji w ostatnich latach i doczekał się już dwóch sequeli oraz planowanej na 2022 roku kontynuacji. Poniżej przedstawiamy fabułę, obsadę oraz ciekawostki związane z tym filmem.

Fabuła

John Wick (Keanu Reeves) był kiedyś najlepszym płatnym zabójcą w USA. Po odejściu na emeryturę, zakochał się i ożenił się z ukochaną kobietą. Niestety, jego szczęście trwało krótko, gdyż jego żona zmarła na raka. John dostał jednak od niej psa, który miał mu pomóc w poradzeniu sobie z jej stratą. Pewnego dnia syn rosyjskiego mafioso odbiera mu ostatnią pamiątkę po ukochanej, a mianowicie psa. To jednak dopiero początek problemów, ponieważ syn mafioso postanowił zabić Johna, a w tym celu wynajmuje najlepszych płatnych zabójców.

Obsada

W obsadzie filmu „John Wick” występują między innymi:

  • Keanu Reeves jako John Wick
  • Michael Nyqvist jako Viggo Tarasov
  • Alfie Allen jako Iosef Tarasov
  • Willem Dafoe jako Marcus
  • Dean Winters jako Avi
  • Adrianne Palicki jako Ms. Perkins
  • Ian McShane jako Winston

Reżyseria i scenariusz

Reżyserem filmu „John Wick” jest Chad Stahelski, który pracował wcześniej jako kaskader w filmach takich jak „Matrix” czy „47 roninów”. Scenariusz filmu został napisany przez Dereka Kolstada.

Produkcja i dystrybucja

Film „John Wick” został wyprodukowany przez Thunder Road Pictures oraz 87Eleven Productions. Za dystrybucję filmu odpowiedzialne były takie wytwórnie jak Summit Entertainment i Lionsgate.

Odbiór

Film „John Wick” zebrał pozytywne recenzje krytyków oraz zyskał popularność wśród widzów. Został doceniony za dynamiczną akcję oraz rolę Keanu Reevesa w głównej roli. Na portalu Rotten Tomatoes, film ma ocenę 87% na podstawie 253 recenzji, co czyni go jednym z najlepiej ocenianych filmów akcji ostatnich lat.

Podsumowanie

„John Wick” to film akcji z Keanu Reevesem w roli głównej. Film opowiada historię byłego zabójcy, który po śmierci żony próbuje rozpocząć nowe życie. Jednak jego plany zostają pokrzyżowane, gdy syn rosyjskiego mafiosa odbiera mu ostatnią pamiątkę po ukochanej. John decyduje się na zemstę, co prowadzi do serii dynamicznych pojedynków i ekscytującej akcji. Film został pozytywnie oceniony przez krytyków oraz zdobył rzesze fanów.

Be the first to review “John Wick”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

There are no reviews yet.