Iron Man 2 cały film

Stacked_Blue 6.8 / 10 star premiera: 2010124 min, ,

Świat już wie, że miliarder wynalazca Tony Stark jest opancerzonym superbohaterem Iron Manem. Rząd, prasa i opinia publiczna urządzają na niego obławę, aby podzielił się swoją supertechnologią z wojskiem, ale Tony nie chce ujawnić sekretów zbroi Iron Mana w obawie, że informacje te dostaną się w niepowołane ręce. Mając u boku Pepper Potts i Jamesa "Rhodeya" Rhodesa, Tony zawiera nowe sojusze i stawia czoła nowym potężnym siłom.

Iron Man 2 - fabuła

Milioner, genialny wynalazca Tony Stark, sześć miesięcy po ujawnieniu swojej tożsamości jako „Iron Man”, po raz kolejny jest zmuszony połączyć siły. Teraz, gdy świat wie, że Tony jest „Iron Manem”, prasa i rząd naciskają na niego, by podzielił się swoim wynalazkiem i technologią z wojskiem amerykańskim. Tony odmawia ujawnienia informacji, obawiając się, że trafią one w niepowołane ręce. Mając u boku Pepper Potts i Jamesa „Rhodeya” Rhodesa, Tony snuje nowe plany i stawia czoła nowym, mrocznym i niebezpiecznym siłom. Nie mija wiele czasu, zanim niezwykle niebezpieczny Rosjanin Ivan Vanko, znany jako „Whiplash”, daje o sobie znać…

Oceny, obsada, informacje o filmie

Cały film trwa 2 godz. 4 min. Osoby związane ze społecznością IMDB przyznają filmowi ocenę 6.9/10, natomiast czytelnicy Filmwebu dają mu notę 7.3/10. Według oceniających film na portalu TMDB zasługuje on na ocenę 6.8/10. Film wyreżyserował Jon Favreau, twórcą scenariusza jest Justin Theroux. W obsadzie filmu znaleźli się Robert Downey Jr. (Tony Stark / Iron Man), Gwyneth Paltrow (Pepper Potts), Don Cheadle (Podpułkownik James "Rhodey'" Rhodes / War Machine), Scarlett Johansson (Natalie Rushman / Natasha Romanoff / Czarna Wdowa), Sam Rockwell (Justin Hammer), Mickey Rourke (Ivan Vanko / Whiplash), Samuel L. Jackson (Nick Fury), Clark Gregg (Agent Phil Coulson), John Slattery (Howard Stark)

Ciekawostki o filmie Iron Man 2

 • Marvel początkowo starał się utrzymać w ścisłej tajemnicy obsadzenie Samuela L. Jacksona w roli Nicka Fury’ego w dwóch pierwszych filmach o Iron Manie. Na plan przyjechali samochodem Samuela i otoczyli go przyczepami z garderobą, tak aby nikt nie mógł zobaczyć, jak wychodzi z samochodu i wciela się w postać, dopóki Iron Man (2008) nie trafi na ekrany kin.
 • Duże zdjęcie w biurze Tony’ego Starka zostało zrobione w 1997 roku przez niemiecką fotografkę Ursulę Schulz-Dornburg i nosi tytuł Tonnay, Francja 1997, River Esser.
 • Pseudonim „Natalie Rushman” używany przez Czarną Wdowę jest oparty na pseudonimie „Nancy Rushman”, używanym przez nią w komiksach jako przykrywka S.H.I.E.L.D.
 • Tom Holland, który gra Petera Parkera, alias Spider-Mana, w Kinowym Uniwersum Marvela, przyznał, że jego postać pojawiła się w filmie i była małym dzieckiem na wystawie Stark Expo noszącym hełm Iron Mana, gdy wystawa została zaatakowana przez drony Hammer Tech.
 • (około 14 minut) Tony jest zaskoczony, gdy widzi Rhodeya (Don Cheadle) na przesłuchaniu w Senacie. Rhodey mówi Tony’emu: „Cześć, to ja. Jestem tutaj. Zajmij się tym. Kontynuujmy.” Nie jest to po prostu Rhodey mówiący do Tony’ego, ale można to również zinterpretować jako subtelne przemówienie Cheadle’a do widzów, którzy są zdenerwowani tym, że Rhodes został ponownie obsadzony między Iron Manem (2008) a tym filmem.

Gdzie obejrzeć Iron Man 2 online

Cały film Iron Man 2 możesz obejrzeć w vod: CANAL+, CHILI, ITUNES, PLAYER+, VOD PL, LOOMI, DISNEY

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

  1. Dawid

   Jedynka lepsza, ale dwójka też spoko.

   8,0 rating

   Jedynka lepsza, ale dwójka też spoko.

  1. Kamis

   Fajny film i fajna stronka do oglądania, pozdrawiam wszystkich

   9,0 rating

   Fajny film i fajna stronka do oglądania, pozdrawiam wszystkich