Fabelmanowie

Stacked_Blue 7.9 / 10 star 2022151 min

Steven Spielberg wraca do swojego dzieciństwa w filmie „Fabelmanowie”

Steven Spielberg to jedna z największych postaci kina. Zdobywca wielu nagród, twórca niezapomnianych filmów, takich jak „Lista Schindlera”, „E.T.” czy „Jurassic Park”, powraca do czasów swojego dzieciństwa, by opowiedzieć historię Sammy’ego Fabelmana w swoim najnowszym filmie „Fabelmanowie”.

Opis fabuły

Sammy Fabelman to wrażliwy nastolatek, wielki miłośnik kina i początkujący filmowiec. W trakcie przypadkowego spotkania z rodziną jego najlepszego przyjaciela, Sammy odkrywa dramatyczną tajemnicę, która wprowadza go w świat nieznanych mu dotąd emocji. Przy okazji odkrywa też, że kino w niezwykły sposób pomaga nam odkrywać prawdę o naszych bliskich i o nas samych.

Obsada

W filmie „Fabelmanowie” zobaczymy wiele znanych twarzy. W rolę Sammy’ego Fabelmana wcielił się Gabriel LaBelle, który zagrał już m.in. w serialu „Dead of Summer” czy filmie „The Predator”. W obsadzie pojawiają się także takie nazwiska, jak Michelle Williams, Seth Rogen, Paul Dano czy Julia Butters.

Data premiery i produkcja

Film „Fabelmanowie” miał swoją premierę 11 listopada 2022 roku. Zdjęcia do filmu odbyły się w różnych miejscach w Stanach Zjednoczonych, m.in. w Kalifornii czy Georgii. Za produkcję odpowiadało studio Amblin Entertainment, którego założycielem jest sam Steven Spielberg, we współpracy z Reliance Entertainment.

Reakcje na film

Film „Fabelmanowie” spotkał się z pozytywnymi reakcjami krytyków i widzów. Zdaniem wielu osób jest to jedno z najlepszych dzieł w karierze Stevena Spielberga, pełne emocji i poruszających wątków. Z pewnością warto dać mu szansę i obejrzeć samemu.

Podsumowanie

„Fabelmanowie” to film, który z pewnością zainteresuje nie tylko fanów twórczości Stevena Spielberga, ale także wszystkich miłośników dobrego kina. Opowieść o dorastaniu, odkrywaniu prawdy i miłości do kina z pewnością zostanie na długo w pamięci widzów.

Be the first to review “Fabelmanowie”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

There are no reviews yet.