Elvis cały film

Stacked_Blue 7.906 / 10 star premiera: 2022, ,

Skomplikowane relacje między Elvisem Presleyem a jego wieloletnim menedżerem, pułkownikiem Tomem Parkerem, naświetliły historię jego życia.

Elvis - fabuła

Życie legendarnego Elvisa Presleya w niespotykanej dotąd formie: oczami jego tajemniczego menedżera, Toma Parkera, który sam siebie nazywa „pułkownikiem”. Dziwne, ciągle zmieniające się relacje (czasem przyjaźń, czasem nienawiść) między tymi dwoma mężczyznami trwały ponad 20 lat. Zaczęło się, gdy Elvis był jeszcze na początku swojej kariery, nie skończyło się, gdy piosenkarz wzniósł się na niespotykaną dotąd wyżynę, a trwało, gdy poznał najważniejszą kobietę w swoim życiu, Priscillę. Tymczasem Ameryka poszła na wojnę, straciła niewinność, a cały świat się zmienił. Ale między tymi dwoma mężczyznami zawsze istniała dziwna więź…

Oceny, obsada, informacje o filmie

Cały film trwa 2 godz. 39 min. Ludzie powiązani ze społecznością IMDB oceniają film na 7.9/10, natomiast czytelnicy portalu Filmweb przyznają mu notę 7.4/10. Według oceniających film w serwisie TMDB zasługuje on na ocenę 7.906/10. Za wyreżyserowanie filmu odpowiada Baz Luhrmann, natomiast scenariusz napisali Sam Bromell oraz Baz Luhrmann. Następujący aktorzy wystąpili w filmie: Austin Butler (Elvis Presley), Tom Hanks (Pułkownik Tom Parker), Kodi Smit-McPhee (Jimmie Rodgers), David Wenham (Hank Snow), Dacre Montgomery (Steve Binder), Luke Bracey (Jerry Schilling), Richard Roxburgh (Vernon Presley), Olivia DeJonge (Priscilla Presley), Xavier Samuel (Scotty Moore)

Ciekawostki o filmie Elvis

 • Austin Butler wspomniał w wywiadzie dla CinemaBlend, że przed nakręceniem swojego pierwszego występu zadzwonił do Ramiego Maleka, aby uzyskać wskazówki dotyczące odtwarzania ruchów z dawnych czasów.
 • Zanim produkcja została odwołana, Maggie Gyllenhaal i Rufus Sewell zostali obsadzeni w rolach rodziców Elvisa Presleya. Zostali oni zmuszeni do rezygnacji z roli pół roku później, kiedy produkcja została wznowiona z powodu problemów z harmonogramem.
 • Od czasu „Moulin Rouge!” był to trzeci film Baza Luhrmanna, który został nakręcony w systemie Panavision (anamorficznym) (2001).
 • Elvis, mimo drobnej postury, był znakomitym bokserem amatorem, który reprezentował nawet swoją szkołę. Umiejętność ta przydała mu się podczas kariery filmowej, kiedy to często musiał brać udział w bójkach.
 • W marcu 2020 roku, podczas produkcji filmu w Australii, zarówno Tom Hanks, jak i jego żona Rita Wilson przeszli testy na obecność koronawirusa. W związku z tym produkcja została wstrzymana.
 • W filmie Zabójcza blondynka Tom Hanks gra wcielenie Elvisa (2004).

Gdzie obejrzeć Elvis online

Cały film Elvis nie jest jeszcze dostępny w żadnym innym serwisie vod

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

  1. Elvis

   Bardzo dobry film, polecam nawet osobom, które nie przepadają za starą muzyką.

   9,0 rating

   Bardzo dobry film, polecam nawet osobom, które nie przepadają za starą muzyką.

  1. Jannet

   I cyk! Kolejny świetny film na tej stronce, a na netflixie przełączam i nie mogę znaleźć nic ciekawego...

   8,0 rating

   I cyk! Kolejny świetny film na tej stronce, a na netflixie przełączam i nie mogę znaleźć nic ciekawego...