Dżentelmeni

Stacked_Blue 7.7 / 10 star 2019113 min, ,

Przedstawienie filmu

Dużo akcji, niebezpieczne rozgrywki i nieoczekiwane zwroty akcji – to wszystko czeka widzów w filmie „Dżentelmeni” (oryg. „The Gentlemen”). Produkcja z 2020 roku to z pewnością jeden z bardziej dynamicznych i wciągających filmów ostatnich lat. Opowieść, która wciąga od pierwszych minut, z pewnością przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom kina sensacyjnego i kryminalnego.

Szczegóły fabuły

Akcja filmu rozgrywa się w świecie brytyjskich gangsterów. Głównym bohaterem jest Mickey Pearson (w tej roli Matthew McConaughey), który jest już na emeryturze. Chciałby wycofać się z interesów i zająć się swoją pasją – hodowlą marihuany. Niestety, w świecie przestępczym nie jest łatwo odejść na emeryturę. Pojawiają się kolejne problemy, a Pearson wpada w coraz większe tarapaty.

Obsada

W obsadzie filmu „Dżentelmeni” można znaleźć wiele znanych nazwisk. Główną rolę gra Matthew McConaughey, którego można kojarzyć z takich filmów jak „Bez przebaczenia” czy „Interstellar”. Poza nim na ekranie pojawiają się także Charlie Hunnam, Michelle Dockery, Jeremy Strong czy Colin Farrell.

Produkcja

Reżyserem i scenarzystą filmu jest Guy Ritchie, który zyskał sławę dzięki takim produkcjom jak „Porachunki” czy „Snatch. Łupieżca”. W rolę producentów wcieliły się Miramax, Toff Guy Films oraz STX Entertainment. Film miał swoją premierę w 2020 roku, a jego budżet wyniósł 22 miliony dolarów. W kinach na całym świecie zarobił ponad 115 milionów dolarów.

Oceny i nagrody

Film „Dżentelmeni” zebrał pozytywne recenzje od krytyków filmowych. Na portalu Rotten Tomatoes uzyskał wynik 75% w oparciu o 256 recenzji. W serwisie Metacritic średnia ocen wyniosła 51 punktów na 100. Zdaniem wielu krytyków, produkcja Guya Ritchiego to udany powrót do jego kryminalnych korzeni.

Podsumowanie

„Dżentelmeni” to film, który wciąga i trzyma w napięciu. Znakomita gra aktorska, dobra muzyka i dynamiczny scenariusz sprawiają, że produkcja ta z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom kina sensacyjnego i kryminalnego. Film został dobrze oceniony przez krytyków filmowych i zebrał pozytywne recenzje. Ponadto, dzięki ciekawej fabule, wyjątkowej atmosferze i znakomitym aktorom, film „Dżentelmeni” z pewnością zasługuje na uwag

Dużą rolę w sukcesie produkcji odegrała także ekipa techniczna. Reżyser Guy Ritchie wraz z zespołem specjalistów skomponowali dynamiczny scenariusz, który wciąga od pierwszych minut. Muzyka skomponowana przez Christophera Bensteada dodaje produkcji odpowiedniego klimatu i buduje napięcie.

Pomimo pozytywnych recenzji i sukcesu kasowego, film „Dżentelmeni” nie zdobył żadnych nagród. Nie oznacza to jednak, że produkcja ta nie jest warta uwagi. Z pewnością zasługuje na miejsce wśród najlepszych filmów kryminalnych ostatnich lat.

Be the first to review “Dżentelmeni”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

There are no reviews yet.