Duchy Inisherin

Stacked_Blue 7.5 / 10 star 2022114 min,

Duchy Inisherin: Irlandzka opowieść o przyjaźni, utracie i przebaczeniu

Wstęp

„Duchy Inisherin” to film opowiadający historię dwóch przyjaciół – Puádraica i Colma, którzy łączyli ich więź od dzieciństwa. Akcja filmu rozgrywa się na malowniczej wyspie położonej na zachodzie Irlandii. Film ukazuje, jak przyjaźń, utrata i przebaczenie wpływają na życie ludzi.

Fabuła

Puádraic i Colm to dwoje ludzi, którzy znają się od dziecka. Ich przyjaźń przetrwała lata, ale pewnego dnia wszystko się zmienia, gdy Colm niespodziewanie postanawia zakończyć ich relację. Puádraic jest zdeterminowany, by zrozumieć, co się stało i odzyskać kontakt z dawnym przyjacielem. W jego staraniach wspierają go siostra Siobhán i znajomy młodzieniec o imieniu Dominik.

Niestety, wszelkie wysiłki Puádraica spełzają na niczym, a niewzruszony Colm jest coraz bardziej zdeterminowany, by zakończyć niechcianą relację. Po rzuconym w desperacji ultimatum Colma następuje seria szokujących wydarzeń, od których nie będzie już odwrotu.

Zdjęcia i reżyseria

Reżyserem filmu „Duchy Inisherin” jest Martin McDonagh, który wcześniej zrealizował m.in. „Trzy billboardy za Ebbing, Missouri” oraz „Siedem psychopatów”. Film został nakręcony na malowniczej wyspie Inishmore w Irlandii.

Główne role

W rolę Puádraica wcielił się Colin Farrell, znany m.in. z filmów „Phone Booth” oraz „In Bruges”. Brendan Gleeson, który gra Colma, to aktor, który pojawił się m.in. w filmach „Człowiek z żelaza” oraz „Braveheart”. W obsadzie filmu znaleźli się także Kerry Condon oraz Barry Keoghan.

Podsumowanie

„Duchy Inisherin” to film, który pozwala spojrzeć na przyjaźń i relacje międzyludzkie z zupełnie nowej perspektywy. Historia Puádraica i Colma pokazuje, że nie wszystko jest takie, jakie się wydaje, a czasem trzeba zaryzykować, żeby odzyskać to, co się straciło. Film jest doskonałym wyborem dla miłośników kina niezależnego oraz tych, którzy lubią historie, które zmuszają do refleksji.

Be the first to review “Duchy Inisherin”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

There are no reviews yet.