Cruella cały film

Stacked_Blue 8.2 / 10 star premiera: 2021134 min, ,

Estella, nastolatka marząca o karierze projektantki mody, po licznych perypetiach trafia na ulicę wraz ze swoimi najlepszymi przyjaciółmi Horacym i Jasperem. Wszystko się zmienia, gdy dostaje szansę na drugie, lepsze życie, gdy wschodząca gwiazda rocka prosi ją o zaprojektowanie stylizacji. Ale co wiąże się z tą sławą i ile jest gotowa za nią zapłacić?

Cruella - fabuła

Wielka Brytania, lata 60. Estella była niezwykłym dzieckiem i szczególnie trudno było jej znosić wszelkie przejawy niesprawiedliwości. Po porzuceniu kolejnej szkoły wyjeżdża z matką do Londynu. Po drodze zatrzymują się w posiadłości słynnej projektantki mody Baronessy, gdzie w strasznym wypadku ginie jej matka. Po dotarciu do Londynu Estella poznaje dwóch chłopców – ulicznych oszustów Jaspera i Horacego. Dziesięć lat później ten sam gang zajmuje się drobnymi kradzieżami na ulicach Londynu, ale Estella nie może porzucić marzeń o karierze w świecie mody. Dzięki sprytnej pracy w modnym domu towarowym zwraca na siebie uwagę baronowej, która przyjmuje ją do swojego zespołu jako projektantkę.

Oceny, obsada, informacje o filmie

Cały film trwa 2 godz. 14 min. Osoby związane ze społecznością IMDB oceniają film na 7.3/10, natomiast czytelnicy portalu Filmweb dają mu notę 7.4/10. Według oceniających film w serwisie TMDB zasługuje on na ocenę 8.2/10. Reżyserem filmu jest Craig Gillespie, natomiast osoby odpowiedzalne za scenariusz to Dana Fox oraz Tony McNamara. W głównej obsadzie filmu znaleźli się Emma Stone (Estella / Cruella), Emma Thompson (Baronowa), Joel Fry (Jasper), Paul Walter Hauser (Horace), John McCrea (Artie), Emily Beecham (Catherine / Pokojówka), Mark Strong (Kamerdyner John), Kayvan Novak (Roger), Kirby Howell-Baptiste (Anita Darling)

Ciekawostki o filmie Cruella

 • Prace nad pierwszym filmem rozpoczęły się w 2013 roku, a Emma Stone została obsadzona w głównej roli trzy lata później.
 • Umieszczenie zbroi w Hellman Hall jest identyczne jak w oryginalnym 101 dalmatyńczyków (1961).
 • Filmem wyświetlanym w telewizji w czasie, gdy Cruella jest w pokoju hotelowym, jest Łódź ratunkowa (1944) Alfreda Hitchcocka. W scenie pojawia się aktorka Tallulah Bankhead, na której oparto animowany wygląd Cruelli DeVil.
 • Horacy porównuje właścicieli psów do ich psów w taki sam sposób, w jaki robi to Pongo w 101 dalmatyńczyków (1961).
 • Kiedy Cruella odczytuje swój akt urodzenia, okazuje się, że jej urodziny przypadają na 7 sierpnia 1952 roku.
 • Glenn Close, która po raz pierwszy zagrała Cruellę DeVil w 101 dalmatyńczykach (1996) i 102 dalmatyńczykach (2000), jest producentem wykonawczym tego filmu.

Gdzie obejrzeć Cruella online

Cały film Cruella możesz obejrzeć w vod: CHILI, CANAL+, ITUNES, PLAYER+, VOD PL, LOOMI, DISNEY

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Komentarze

  1. ella

   Prawidziwy smaczek dla fanów "101 Dalmatańczyków".

   8,0 rating

   Prawidziwy smaczek dla fanów "101 Dalmatańczyków".

  1. Martie

   Fajny film, trochę długi, ale dobrze się ogląda, zwłaszcza, że na tej stronce nie zacina jak na poprzedniej, na której oglądałem.

   9,0 rating

   Fajny film, trochę długi, ale dobrze się ogląda, zwłaszcza, że na tej stronce nie zacina jak na poprzedniej, na której oglądałem.

  1. 8,0 rating