Barbarzyńcy

Stacked_Blue 6.9 / 10 star 2022103 min,

Barbarian: Horror i Thriller w jednym filmie

Barbarian to amerykański film z 2022 roku z gatunku horroru i thrillera, wyreżyserowany przez Kelsy Egan. W rolach głównych występują: Bella Thorne, Jake Manley i Amber Riley.

Fabuła

Tess (Bella Thorne), młoda kobieta przybywa do Detroit na rozmowę o pracę i wynajmuje dom. Niestety okazuje się, że dom został już wynajęty przez obcego mężczyznę (Jake Manley), który jest już na miejscu. Mimo ostrzeżeń Tess postanawia przenocować w domu, co okazuje się być jej największym błędem. Wkrótce odkrywa, że nieoczekiwany współlokator to nie jest jej największy problem.

Obsada

  • Bella Thorne jako Tess
  • Jake Manley jako obcy mężczyzna
  • Amber Riley jako Sarah

Produkcja

Zdjęcia do Barbarian rozpoczęły się w sierpniu 2019 roku w Detroit. Film został wyprodukowany przez Regency Enterprises, Vertigo Entertainment, BoulderLight Pictures, Hammerstone Studios, Almost Never Films i 20th Century Studios. Muzykę do filmu skomponował Dan Marocco.

Data premiery i odbiór filmu

Barbarian miał swoją premierę 8 września 2022 roku. W Polsce film został wydany w kinach 18 listopada 2022 roku. Film spotkał się z mieszanymi opiniami krytyków i widzów. Na portalu Rotten Tomatoes, na podstawie 22 recenzji, film otrzymał ocenę 45%, a na portalu Metacritic średnia ocen wynosi 47/100.

Podsumowanie

Barbarian to film dla fanów horrorów i thrillerów, który w dobry sposób potrafi połączyć oba gatunki. Znakomita gra aktorska i ciekawa fabuła sprawiają, że film z pewnością warto obejrzeć, choć opinie na temat niego są podzielone.

Be the first to review “Barbarzyńcy”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

There are no reviews yet.