Aftersun

Stacked_Blue 7.8 / 10 star 2022101 min

Aftersun: opowieść o relacji ojca i córki w turystycznym kurorcie

Wstęp

„Aftersun” to film opowiadający historię relacji między ojcem a córką podczas ich wspólnych wakacji w tureckim kurorcie. Film został wyprodukowany przez BBC Film, AZ Celtic Films, PASTEL, Screen Scotland, Tango Entertainment oraz Unified Theory Productions. Premiera odbyła się 21 października 2022 roku.

Fabuła

Głównymi bohaterami filmu są Calum, młody ojciec, oraz jego córka Sophie. Razem wyjeżdżają do tureckiego kurortu, gdzie spędzą wspólne wakacje. W czasie urlopu zaczynają nagrywać na kasecie VHS swoje wspólne przeżycia, a ich relacja staje się coraz bardziej złożona i emocjonalna.

Córką Caluma jest nastolatka, która szuka swojego miejsca na świecie i zaczyna odkrywać swoją seksualność. Ojciec, który sam przeżył trudny rozwód, stara się odnaleźć swoją rolę w życiu córki. Wspólne wakacje okazują się być dla nich okazją do zbliżenia, ale także do konfrontacji z trudnymi emocjami i przeszłością.

Obsada i twórcy

W rolę ojca, Caluma, wcielił się aktor Mark Stanley, znany m.in. z serialu „Czarna Madonna” oraz filmu „Czas wojny”. Natomiast w roli Sophie zagrała Joana Vanderham, aktorka, która wystąpiła m.in. w serialu „Banished” oraz filmie „The Last Photograph”. Reżyserem filmu jest Charlotte Regan, która w swojej karierze zrealizowała m.in. krótkometrażowy film „Drug Runner” oraz film dokumentalny „No Ball Games”.

Produkcja i dystrybucja

Film został wyprodukowany przez sześć różnych firm produkcyjnych, co świadczy o jego znaczeniu dla brytyjskiej kinematografii. Premiera odbyła się 21 października 2022 roku, a film jest dystrybuowany na całym świecie.

Recenzje i nagrody

„Aftersun” otrzymał bardzo dobre recenzje od krytyków filmowych. Zwracają oni uwagę na dobrze napisany scenariusz oraz znakomite aktorstwo Marka Stanleya i Joan Vanderham. Film zdobył nagrodę za najlepszy film angielskojęzyczny na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto.

Be the first to review “Aftersun”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

There are no reviews yet.