Zgubiony telefon

Stacked_Blue 7.5 / 10 star 2023117 min,

Zgubiony telefon: historia filmu

Zgubiony telefon to południowokoreański film thrillerowy z 2023 roku. Film został wyprodukowany przez Studio N oraz CJ ENM, a wyreżyserowany przez Kim Seung-woo. W rolach głównych występują Seo Ye-ji oraz Lee Jae-wook.

Fabuła

Zgubiony telefon to historia pewnej kobiety, która zostaje uwikłana w niebezpieczną sytuację. Yoo-rae (w tej roli Seo Ye-ji) traci swój telefon komórkowy w autobusie, a następnie zostaje namierzona przez nieznajomego, który znajduje zgubiony telefon. Z czasem okazuje się, że mężczyzna zaczyna śledzić każdy jej ruch, a sytuacja staje się coraz bardziej niebezpieczna.

Yoo-rae próbuje zrozumieć, kim jest mężczyzna, który ją śledzi, i co chce od niej. Tymczasem jej życie staje się prawdziwym koszmarem, gdy zaczyna odkrywać mroczne tajemnice z przeszłości.

Aktorzy i produkcja

W rolę Yoo-rae wcieliła się Seo Ye-ji, południowokoreańska aktorka i modelka. Lee Jae-wook, znany z takich seriali jak „Do Do Sol Sol La La Sol” czy „Memorist”, zagrał postać nieznajomego, który znajduje zgubiony telefon.

Film został wyprodukowany przez Studio N oraz CJ ENM, a reżyserem był Kim Seung-woo. Za scenariusz do filmu odpowiadał Yoon Hyun-ho, a za muzykę – Ryu Jae-ah.

Odbiór filmu

Zgubiony telefon zebrał pozytywne recenzje od krytyków filmowych. Na portalu Rotten Tomatoes film zdobył ocenę 89%, a na portalu Metacritic – 75/100. Krytycy chwalili przede wszystkim grę aktorska Seo Ye-ji oraz atmosferę, która tworzy niepokojący klimat.

Podsumowanie

Zgubiony telefon to film, który z pewnością przypadnie do gustu fanom koreańskiego kina grozy. Choć nie jest to typowy horror, to udane połączenie elementów thrillera, dramatu i tajemnicy sprawia, że warto zobaczyć ten film. Udane aktorstwo oraz klimatyczna oprawa wizualna czynią z tego obrazu naprawdę ciekawe doświadczenie kinowe.

Be the first to review “Zgubiony telefon”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

There are no reviews yet.