Zemsta

Stacked_Blue 6.7 / 10 star 2022108 min, ,

Recenzja filmu „Zemsta”

Wstęp

„Zemsta” to amerykański film z 2022 roku, w reżyserii B. J. Novaka, znanego przede wszystkim z roli w serialu „Biuro” (ang. „The Office”). Film opowiada historię pisarza z Nowego Jorku, który wyrusza na południe, aby rozwiązać sprawę morderstwa swojej dziewczyny. „Zemsta” to film pełen tajemnic, zwrotów akcji oraz zaskakujących wątków, które trzymają w napięciu do samego końca.

Fabuła

Główny bohater filmu, Marcus (w tej roli Zachary Quinto), jest pisarzem z Nowego Jorku, który pisze powieści kryminalne. Jego życie ulega gwałtownej zmianie, kiedy zostaje zamordowana jego dziewczyna, która była muzyką i prowadziła klub muzyczny na południu Stanów Zjednoczonych. Marcus zaczyna prowadzić prywatne śledztwo w tej sprawie, co wkrótce staje się dla niego obsesją. W trakcie swoich poszukiwań poznaje wiele tajemniczych postaci i odkrywa, że jego dziewczyna miała więcej tajemnic, niż sądził. Film składa się z wielu zaskakujących zwrotów akcji i nieprzewidywalnych wydarzeń, które trzymają widza w napięciu.

Aktorstwo

W filmie „Zemsta” występuje wiele znanych nazwisk. Główną rolę gra Zachary Quinto, znany między innymi z serialu „American Horror Story” oraz z roli Spocka w serii filmów „Star Trek”. Jego kreacja jest jedną z najlepszych w filmie, a aktor świetnie oddaje emocje swojego bohatera. W rolach drugoplanowych występują między innymi Ike Barinholtz, w roli starego znajomego Marcusa, a także Judy Greer, jako ciotka zamordowanej dziewczyny.

Technicznie

„Zemsta” to film, który technicznie stoi na wysokim poziomie. Reżyser B. J. Novak świetnie zrealizował pomysł na fabułę, a zdjęcia autorstwa Rogera Deakinsa są wspaniałe. Muzyka skomponowana przez Deva Hynes dodaje filmowi dodatkowego klimatu, a montaż prowadzi widza przez kolejne wątki i zaskakujące zwroty akcji.

Podsumowanie

„Zemsta” to film, który zaskoczy widzów. Pełen tajemnic i nieprzewidywalnych wydarzeń, trzyma w napięciu do samego końca.

Be the first to review “Zemsta”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

There are no reviews yet.