Yang cały film

Stacked_Blue 6.8 / 10 star premiera: 202296 min,

W świecie, w którym rodzice kupują roboty, aby żyły jako opiekunki do dzieci, ojciec i córka próbują uratować życie swojego robotycznego członka rodziny, Yang.

Yang - fabuła

Film Yang opowiada historię rodziny, a zwłaszcza ojca Jake’a, po awarii androida o imieniu Yang, którego włączyli do swojej rodziny, aby był mentorem i niańczył ich córkę, w niedalekiej przyszłości, gdzie androidy o sztucznej inteligencji żyją z ludźmi jako „pomocnicy”.

Oceny, obsada, informacje o filmie

Film znany jest również pod tytułem After Yang. Cały film trwa 1 godz. 36 min. Ludzie powiązani ze społecznością IMDB przyznają filmowi ocenę 6.7/10, z kolei czytelnicy portalu Filmweb przyznają mu notę 6.6/10. Według oceniających film w serwisie TMDB zasłużył on na notę 6.8/10. Reżyserem oraz scenarzystą filmu jest Kogonada. Najwazniejsze role w filmie zostały zagrane przez następujących aktorów: Colin Farrell (Jake), Jodie Turner-Smith (Kyra), Malea Emma Tjandrawidjaja (Mika), Justin H. Min (Yang), Orlagh Cassidy (Lilian), Ritchie Coster (Russ), Sarita Choudhury (Cleo), Clifton Collins Jr. (George), Ava DeMary (Vicky)

Ciekawostki o filmie Yang

 • Piosenka, „Gilda”, śpiewana przez młodą Mikę do jej ojca, jest w rzeczywistości z Riri Shushu no subete (2001).
 • Film miał swoją światową premierę na Festiwalu Filmowym w Cannes 8 lipca 2021 roku, a następnie miał swoją północnoamerykańską premierę 21 stycznia 2022 roku na Festiwalu Filmowym w Sundance, gdzie zdobył nagrodę Alfreda P. Sloana.
 • Adaptacja z opowiadania „Saying Goodbye to Yang” Alexandra Weinsteina, które znajduje się w zbiorze autora z 2016 roku, „Children of the New World.”
 • Pierwszy szkic scenariusza został napisany w trzy miesiące.
 • Film został wydany jednocześnie w kinach i w streamingu na Showtime 4 marca 2022 roku.
 • Historia filmu to opowieść o robotycznych „technobeingach”, sztucznej inteligencji i klonowaniu, a wszystko to osadzone w subtelnie zaprojektowanej przyszłości, która została naznaczona bliznami przez ekologiczną pychę.
 • Jest taki fragment z „The Moviegoer” Walkera Percy’ego, który na zawsze pozostał w pamięci filmowca Koganady: „Poszukiwanie jest tym, co każdy by podjął, gdyby nie był zatopiony w codzienności własnego życia. Stać się świadomym poszukiwań to być na czymś. Nie być na coś, to być zrozpaczonym”. Filmowiec wyjaśnia: „W trakcie pisania i kręcenia After Yang powracałem do tej idei, zwłaszcza że dotyczyła ona ojca, który walczy o poczucie więzi z tym światem.

Gdzie obejrzeć Yang online

Cały film Yang nie jest jeszcze dostępny w żadnym innym serwisie vod

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

  1. Dariusz Kordek

   No jak dla mnie to całkiem fajny. Nie za długi, nie za krótki, spoko

   8,0 rating

   No jak dla mnie to całkiem fajny. Nie za długi, nie za krótki, spoko