Women Talking

Stacked_Blue 7.5 / 10 star 2022104 min

Women Talking: Dramat o sile kobiet w walce z przemocą

Wstęp

„Women Talking” to amerykański dramat z 2022 roku, którego reżyserką jest Sarah Polley. Film powstał na podstawie powieści autorstwa kanadyjskiej pisarki Miriam Toews, która opowiada historię grupy kobiet, które próbują poradzić sobie z traumatycznym doświadczeniem przemocy seksualnej w ich społeczności religijnej.

Fabuła

Film opowiada historię młodej kobiety August, która powraca do swojej społeczności po tym, jak została zgwałcona przez grupę mężczyzn. Wkrótce okazuje się, że nie tylko ona, ale wiele innych kobiet w ich społeczności padło ofiarą gwałtu. Jednak z powodu ich silnych religijnych przekonań i patriarchalnej kultury, kobietom nie wolno mówić o swoich doświadczeniach i podjąć działań przeciwko sprawcom.

Mimo to, kobiety postanawiają spotkać się i porozmawiać o tym, co się stało oraz podjąć decyzję, co dalej robić. W trakcie dyskusji, kobiece postawy i głosy zaczynają nabierać siły, a ich determinacja i solidarność pozwala im przeciwstawić się męskiej dominacji i walczyć o swoje prawa.

Zdjęcia i efekty specjalne

„Women Talking” to film, którego akcja rozgrywa się w niewielkiej społeczności religijnej, co oznacza, że większość scen kręcono w małych, zamkniętych pomieszczeniach. Mimo to, zdjęcia są bardzo sugestywne i skupiają się na twarzach i emocjach bohaterek. Światło jest wykorzystywane w celu wyeksponowania kobiecych postaci i podkreślenia ich determinacji i wewnętrznej siły.

Obsada

W rolach głównych występują: Frances McDormand jako August, Rooney Mara jako Greta, Claire Foy jako Ona, Jessie Buckley jako Salome i Judith Ivey jako Mejal. Wszystkie aktorki odgrywają ważne role w historii, a ich kreacje są bardzo przekonujące i pełne emocji.

Podsumowanie

„Women Talking” to film, który podejmuje ważny temat przemocy wobec kobiet i pokazuje, jak trudno jest mówić o tym, co się stało w patriarchalnej kulturze. Jednocześnie jednak, film pokazuje siłę kobiet, ich determinację i solidarność, co pozwala im przeciwstawić się męskiej dominacji i walczyć o swoje prawa. Film ten to doskonała prawa.

Be the first to review “Women Talking”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

There are no reviews yet.