Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia

Stacked_Blue 8.4 / 10 star 2001179 min, ,

Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia – epicka adaptacja powieści Tolkiena

Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia to epicki film fantasy z 2001 roku w reżyserii Petera Jacksona, oparty na powieści J.R.R. Tolkiena o tym samym tytule. Film jest pierwszą częścią trylogii Władca Pierścieni i odnosi się do podróży hobbita Froda Bagginsa i jego drużyny, aby zniszczyć Jedyny Pierścień, narzędzie absolutnej władzy, które pozwoliłoby mrocznemu Władcy Sauronowi rządzić Śródziemiem i podbić zamieszkujące je ludy.

Fabuła

Film rozpoczyna się od prologu, w którym zostaje przedstawione stworzenie Pierścienia i jego historii. Następnie akcja przenosi się do Shire, gdzie hobbit Frodo Baggins (Elijah Wood) otrzymuje od swojego wujka Bilba Bagginsa (Ian Holm) magiczny Pierścień, który jest przedmiotem pożądania mrocznego Władcy Saurona.

Frodo zostaje ostrzeżony przez czarodzieja Gandalfa (Ian McKellen) o niebezpieczeństwie, jakie niesie ze sobą posiadanie Pierścienia i o jego mocy kontrolowania umysłów tych, którzy go posiadają. Frodo decyduje się na niebezpieczną misję, by zniszczyć Pierścień w Górze Przeznaczenia, miejscu, gdzie został stworzony.

Frodo i jego drużyna – hobbit Sam (Sean Astin), elf Legolas (Orlando Bloom), krasnolud Gimli (John Rhys-Davies), człowiek Aragorn (Viggo Mortensen), człowiek Boromir (Sean Bean) oraz człowiek-bardzoekspert od ksiąg Meriadoc „Merry” Brandybuck (Dominic Monaghan) i Peregrin „Pippin” Took (Billy Boyd) – wyruszają na niebezpieczną podróż przez Śródziemie, by zniszczyć Pierścień. Ich droga jest pełna niebezpieczeństw, w tym walki z orkami, trollami, pająkami i innymi niebezpieczeństwami, które czyhają na nich w drodze do Góry Przeznaczenia.

Be the first to review “Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

There are no reviews yet.