Wilk z Wall Street

Stacked_Blue 8 / 10 star 2013179 min, ,

Przedstawienie filmu

Film „Wilk z Wall Street” opowiada prawdziwą historię Jordana Belforta, jednego z najbardziej kontrowersyjnych maklerów w historii Wall Street. Główną rolę w filmie zagrał Leonardo DiCaprio, który zyskał za nią nominację do Oscara. Reżyserem filmu był Martin Scorsese, z którym DiCaprio już wcześniej współpracował przy takich filmach jak „Gangi Nowego Jorku” czy „Aviator”.

Fabuła filmu

Jordan Belfort (Leonardo DiCaprio) zaczyna swoją karierę na Wall Street jako makler giełdowy, który sprzedaje akcje firm małym inwestorom. Szybko jednak odkrywa, że w ten sposób można zarobić znacznie więcej, sprzedając akcje zwykłym ludziom po zawyżonych cenach. Wraz z przyjacielem Donniem Azoffem (Jonah Hill) zakłada własną firmę maklerską Stratton Oakmont, która sprzedaje akcje o niskiej wartości, ale z wysoką marżą.

Jordan i jego współpracownicy prowadzą życie pełne przepychu, korzystając z narkotyków i prowadząc rozwiązłe imprezy. Jednocześnie są nieustannie ścigani przez agentów FBI, którzy podejrzewają ich o oszustwa finansowe i pranie brudnych pieniędzy.

Aktorzy i produkcja

Główną rolę w filmie zagrał Leonardo DiCaprio, który za swoją kreację otrzymał wiele nagród i nominacji. W filmie wystąpili także tacy aktorzy jak Jonah Hill, Margot Robbie, Matthew McConaughey czy Kyle Chandler.

Film był produkowany przez takie wytwórnie jak Appian Way, EMJAG Productions, Red Granite Pictures oraz Sikelia Productions. Budżet filmu wyniósł 100 milionów dolarów, a przychody ze sprzedaży biletów przekroczyły 392 miliony dolarów.

Opis filmu

„Wilk z Wall Street” to film oparty na faktach, który przedstawia życie jednego z najbardziej kontrowersyjnych maklerów na Wall Street. Jordan Belfort, bohater filmu, został skazany na karę więzienia za oszustwa finansowe, pranie brudnych pieniędzy i inne przestępstwa związane z prowadzeniem swojej firmy maklerskiej.

Film ukazuje, jak Jordan i jego współpracownicy oszukiwali inwestorów, sprzedając akcje o niskiej wartości po zawyżonych cenach. Wraz z rozwojem firmy, Jordan i jego przyjaciele prowadzą życie pełne przepychu, korzystając z narkotyków, prowadząc rozwiązłe imprezy i inwestując w luksusowe samochody.

Be the first to review “Wilk z Wall Street”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

There are no reviews yet.