Vaiana: Skarb oceanu cały film

Stacked_Blue 7.6 / 10 star premiera: 2016107 min, , ,

Księżniczka Moana jest córką wodza plemienia i pochodzi ze słynnej rodziny żeglarzy. Wraz ze swoim bohaterem, półbogiem Maui, wyrusza w rejs na legendarną wyspę. Podczas podróży zmagają się ze zdradliwym oceanem i wszystkim, co kryje się pod powierzchnią, a także dowiadują się, do czego może doprowadzić prawdziwa przyjaźń.

Vaiana: Skarb oceanu - fabuła

Trzy tysiące lat temu najlepsi żeglarze świata żeglowali przez Pacyfik i odkrywali liczne wyspy Oceanii. Jednak od tysiąca lat nie popłynęli ponownie i nikt nie wie dlaczego. Vaiana jest żądną przygód nastolatką, która wyrusza na śmiałą misję, by ocalić swój lud. Po drodze spotyka Maui, niegdyś czczonego jako potężnego półboga, który bierze ją pod swoje skrzydła, by uczynić z niej prawdziwą eksploratorkę. Razem wyruszają w rejs przez otwarty ocean, a w podróży nie brakuje atrakcji. Stawiając czoła ogromnym potworom i niewiarygodnym niebezpieczeństwom, Vaiana wypełnia misję swoich przodków i odkrywa to, czego szukała najbardziej – siebie.

Oceny, obsada, informacje o filmie

Oryginalnie film nosi nazwę: Moana. Cały film trwa 1 godz. 47 min. Osoby związane ze społecznością IMDB przyznają filmowi ocenę 7.6/10, natomiast czytelnicy serwisu Filmweb przyznają mu notę 7.5/10. Według oceniających film na portalu TMDB zasługuje on na notę 7.6/10. Osoby, które wyreżyserowały ten film to Ron Clements oraz John MuskerJared Bush. Najwazniejsze role w filmie zostały zagrane przez następujących aktorów:

Ciekawostki o filmie Vaiana: Skarb oceanu

 • Fred Tatasciore jest jedynym powracającym aktorem głosowym z poprzedniego filmu Walt Disney Animation Studios w reżyserii Johna Muskera i Rona Clementsa, który pojawia się w tym filmie, ponieważ wcześniej współpracował z nimi przy filmie Księżniczka i żaba (2009).
 • W sekcji Production Babies w napisach końcowych widnieje gwiazda obok nazwiska „Cooper”. Jest to hołd dla syna Coopera, kierownika animacji Malcona Pierce’a, który urodził się w trakcie produkcji, ale niestety zmarł przed premierą.
 • Film był nominowany do dwóch Oscarów: Najlepszy film animowany i Najlepsza piosenka oryginalna („How Far I’ll Go”), ale przegrał obie.
 • Podczas gdy Moana śpiewa „How Far I’ll Go” wraz ze świnką Pua, Pua ląduje pod dywanem, który ma taki sam wzór jak Magiczny dywan z filmu Aladyn (1992).
 • Moana była pierwszym filmem Disneya dubbingowanym na język maoryski. Wersja maoryska, Moana Reo Maori, jest dostępna w Australii i Nowej Zelandii, a także w serwisie Disney Plus.
 • Czwarty po Kurczaku Małym (2005), Piorunie (2008) i Wraku Ralpha (2012) komputerowo animowany film Walt Disney Animation Studios, w którym bohater(y) nosi(ą) imię bohatera(ów).
 • Auli’i Cravalho i Nicole Scherzinger pochodzą z Hawajów.

Gdzie obejrzeć Vaiana: Skarb oceanu online

Cały film Vaiana: Skarb oceanu nie jest jeszcze dostępny w żadnym innym serwisie vod

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

  1. Basia

   Super bajka, oglądałam z córką i córka też zadowolona.

   10,0 rating

   Super bajka, oglądałam z córką i córka też zadowolona.

  1. Kamix

   Vaiana to ulubiona bajka mojej córki, oglądamy ją na tej stronie już 5 raz :)

   9,0 rating

   Vaiana to ulubiona bajka mojej córki, oglądamy ją na tej stronie już 5 raz :)