Top Gun cały film

Stacked_Blue 7 / 10 star premiera: 1986110 min,

Maverick, wraz ze swoim drugim pilotem Goose'em, zostaje przyjęty do Top Gun, trudnej szkoły szkoleniowej marynarki wojennej dla pilotów. Tutaj rywalizuje z innym topowym pilotem, Icemanem. Po tragicznym wydarzeniu Maverick zdaje sobie sprawę, że życie może być ciężkie i ma wątpliwości, czy chce dalej latać. W końcu musi udowodnić, kto jest najlepszym pilotem.

Top Gun - fabuła

Porucznik Mitchell, o pseudonimie „Maverick”, jest świetnym pilotem myśliwca, ale to mu nie wystarcza: chce być najlepszym z najlepszych. Udaje mu się dostać do elitarnego oddziału US Navy o słynnej nazwie „Top Gun”, a jego życie ma się zmienić. Gdyby potrafił się uspokoić i uniknąć niepotrzebnej heroizacji zapierających dech w piersiach pokazów lotniczych, mógłby spełnić wszystkie swoje marzenia. Nawet ten o druzgocąco pięknej Charlotte, która uczy pilotów matematyki, ale też jako cywil wpuszcza Mavericka w tajemnice wykraczające poza program nauczania.

Oceny, obsada, informacje o filmie

Cały film trwa 1 godz. 50 min. Ludzie powiązani ze społecznością IMDB dają filmowi 6.9/10, natomiast czytelnicy portalu Filmweb dają mu notę 7.2/10. Według oceniających film w serwisie TMDB zasłużył on na ocenę 7/10. Za wyreżyserowanie filmu odpowiada Tony Scott, z kolei scenarzystami są Jim Cash oraz Jack Epps Jr.. W głównej obsadzie filmu znaleźli się Tom Cruise (Porucznik Pete "Maverick" Mitchell), Kelly McGillis (Charlotte "Charlie" Blackwood), Val Kilmer (Porucznik Tom "Iceman" Kazansky), Anthony Edwards (Podporucznik Nick "Goose" Bradshaw), Tom Skerritt (Komandor Porucznik Mike "Viper" Metcalf), Michael Ironside (Komandor Podporucznik Rick "Jester" Heatherly), John Stockwell (Porucznik Bill "Cougar" Cortell), Barry Tubb (Podporucznik Leonard "Wolfman" Wolfe), Rick Rossovich (Podporucznik Ron "Slider" Kerner)

Ciekawostki o filmie Top Gun

 • W ramach przygotowań do roli Tom Cruise mógł odbyć trzy przejażdżki w F-14 Tomcat. Wymiotował podczas pierwszej podróży, ale podczas dwóch pozostałych było w porządku.
 • Tom Cruise nigdy nie jeździł na motocyklu, aż do tego filmu. Poszedł do House of Motorcycles w El Cajon w Kalifornii, aby się nauczyć. Uczyli go na parkingu swojego sklepu.
 • Val Kilmer nie chciał wystąpić w tym filmie, ale został zmuszony przez zobowiązania kontraktowe. Stała się ona jednak jedną z jego najbardziej kultowych ról w karierze.
 • Kelly McGillis zakochała się w Barrym Tubb (Wolfman), dosłownie. „Upadła na środku ulicy i miała moje serce”. Dwójka później umawiała się w latach 1986-1987.
 • Porsche 356 Speedster Charliego jest repliką. Zamiast logo Porsche z przodu, wydaje się, że ma logo Intermeccanica. Intermeccanica to włoska firma, która robi repliki samochodów.
 • Od samego początku twórcy filmu chcieli Toma Cruise’a do roli Mavericka. Ten wciąż odmawiał, aż Jerry Bruckheimer zorganizował mu przejażdżkę z Błękitnymi Aniołami.
 • Val Kilmer miałby zagrać zmarłego wokalistę Jima Morrisona w biografii „The Doors” z 1991 roku. W musicalu „Rock Of Ages” z 2012 roku Tom Cruise zagrał fikcyjnego wokalistę Stacee Jaxxa, który był częściowo oparty na Jimie Morrisonie.
 • Warren Skaaren i Chip Proser dokonali nieakredytowanych przeróbek scenariusza.

Gdzie obejrzeć Top Gun online

Cały film Top Gun możesz obejrzeć w vod: CANAL+, CHILI, ITUNES, PLAYER+

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

  1. Chartlote

   Klasyk, obejrzałem go po raz kolejny żeby sobie przypomnieć fabułę przed oglądaniem nowego Top Guna

   8,0 rating

   Klasyk, obejrzałem go po raz kolejny żeby sobie przypomnieć fabułę przed oglądaniem nowego Top Guna