To cały film

Stacked_Blue 7.2 / 10 star premiera: 2017135 min,

W małym miasteczku w stanie Maine siedmioro dzieci znanych jako The Losers Club stawia czoła problemom życiowym, znęcaniu się i potworowi, który przybiera postać klauna o imieniu Pennywise.

To - fabuła

Po tajemniczym zniknięciu kilkorga dzieci w miasteczku Derry w stanie Maine, grupa nastolatków staje w obliczu swoich największych lęków, gdy rozpoczyna konfrontację z makiawelicznym klaunem Pennywise’em, którego historia zbrodni i przemocy sięga wieków wstecz.

Oceny, obsada, informacje o filmie

Oryginalnie film nosi nazwę: It. Cały film trwa 2 godz. 15 min. Ludzie powiązani ze społecznością IMDB oceniają film na 7.3/10, z kolei czytelnicy portalu Filmweb przyznają mu notę 6.7/10. Według oceniających film na portalu TMDB zasłużył on na ocenę 7.2/10. Reżyserem filmu jest Andy Muschietti, scenariuszem natomiast zajęli się Gary Dauberman oraz Chase Palmer. Główni aktorzy grający w filmie to Jaeden Martell (Bill Denbrough), Jeremy Ray Taylor (Ben Hanscom), Sophia Lillis (Beverly Marsh), Finn Wolfhard (Richie Tozier), Chosen Jacobs (Mike Hanlon), Jack Dylan Grazer (Eddie Kaspbrak), Wyatt Oleff (Stanley Uris), Bill Skarsgård (Pennywise), Nicholas Hamilton (Henry Bowers)

Ciekawostki o filmie To

 • Film ten jest czterdziestą trzecią adaptacją Stephena Kinga.
 • Reżyser Andy Muschietti poprowadził adaptację serialu Hulu Locke & Key (2020), który jest oparty na powieści autora Joe Hilla, który jest synem znanego pisarza i autora powieści „To”, Stephena Kinga. Oprócz Muschiettiego, do produkcji serialu dołączyło trzech aktorów z tego filmu: Jackson Robert Scott (Georgie), Owen Teague (Patrick Hockstetter) i Megan Charpentier (Gretta).
 • Odniesienia z lat 80: Podczas sceny pod koniec filmu, w której Pennywise wznosi się, aby zagrabić się nad The Losers ruch jego ciała i ramion przypomina scenę z filmu Coś (1982) Johna Carpentera. Scena pod koniec filmu, w której The Losers rozstają się w serii zaników, sugeruje nawiązanie do ostatniego ujęcia Chrisa Chambersa River Phoenixa na końcu filmu Stań przy mnie (1986).
 • (Scena, w której Pennywise trzyma czerwone balony w stylu odwróconej piramidy, gdy Eddie spotyka go po raz pierwszy, została wykonana przy użyciu mieszanki efektów praktycznych i CGI. Pierwsze sześć balonów idących w górę w trójkątny sposób, które trzyma Bill Skarsgård są prawdziwe. Jednak reszta to balony wygenerowane komputerowo.
 • Producent Barbara Muschietti potwierdziła, że Jessica Chastain była rozważana do roli dorosłej Beverly. Aktorka Sophia Lillis również ujawniła, że Chastain była jej pierwszym wyborem do tej roli. W lutym 2018 roku Chastain została oficjalnie potwierdzona do roli.
 • Andy Muschietti: W rozszerzonej scenie, w której Eddie (Jack Dylan Grazer) idzie uzupełnić swoją receptę, reżyser filmu może być widziany w tle na krótkie cameo.
 • Ty Simpkins miał zagrać „Willy’ego Denbrougha”, gdy reżyserem był jeszcze Cary Joji Fukunaga. Kiedy Andy Muschietti przejął stery, zastąpił go Jaeden Martell, a imię postaci zostało zmienione na oryginalne „Bill Denbrough”.
 • (w około 1h 55 min) Po Bill strzela „Georgie” w czoło, leży na ziemi bez ruchu, aż zaczyna gwałtownie konwulsje i morfing do Pennywise podczas podejmowania screeching dźwięki i krzyki zniekształcone. Zniekształcone krzyki są ostatnie słowa Georgie i krzyki śmierci są słyszane do tyłu.

Gdzie obejrzeć To online

Cały film To nie jest jeszcze dostępny w żadnym innym serwisie vod

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

  1. Wania

   Jak byłem mały i oglądałem pierwszą część to się mega bałem, a teraz śmieję się z tego

   8,0 rating

   Jak byłem mały i oglądałem pierwszą część to się mega bałem, a teraz śmieję się z tego