To nie wypanda

Stacked_Blue 7.5 / 10 star 2022100 min, , ,

Bohaterką filmu wytwórni Disney i Pixar jest Mei Lee, trzynastoletnia dziewczynka, która zmaga się z problemem bycia dobrą i trudnościami wieku dojrzewania. Jej nadopiekuńcza matka, Ming, jest zawsze w pobliżu - to problem wielu nastolatków. A gdyby tego było mało, gdy się podekscytuje, zamienia się w wielką czerwoną pandę!

O czym jest film To nie wypanda

Rok 2002, Meilin „Mei” Lee jest trzynastoletnią chińsko-kanadyjską dziewczynką mieszkającą w Toronto. Pomaga w opiece nad rodzinną świątynią poświęconą przodkowi, Sun Yee, i stara się, by jej surowa, nadopiekuńcza matka Ming była z niej dumna. Mei ukrywa przed Ming swoje osobiste zainteresowania, na przykład fakt, że ona i jej najlepsze przyjaciółki Miriam, Priya i Abby są fankami zespołu 4*Town.
Kiedy Ming odkrywa, że Mei podkochuje się w sprzedawcy z miejscowego sklepu, ten nieumyślnie zawstydza ją publicznie, w tym przed szkolnym łobuzem Tylerem. Mei ma sen o czerwonych pandach. Kiedy budzi się rano, okazuje się, że Mei zmieniła się w wielką czerwoną pandę. Mei ukrywa się przed rodzicami i odkrywa, że przemienia się tylko wtedy, gdy jest w stanie silnych emocji, choć jej włosy pozostają rude. Ming początkowo sądzi, że Mei ma pierwszą miesiączkę, ale dowiaduje się prawdy, gdy jeszcze bardziej zawstydza Mei w szkole, co powoduje, że Mei przemienia się i ucieka do domu.

Ming i Jin, ojciec Mei, wyjaśniają, że Sun Yee została obdarzona tą przemianą, by chronić swoje córki, a każda kobieta z rodziny od tamtej pory również się przemieniała, gdy osiągnęła pełnoletność. We współczesnych czasach stało się to niewygodne i niebezpieczne, więc duch czerwonej pandy musi zostać zapieczętowany w talizmanie podczas rytuału odprawianego w noc Czerwonego Księżyca; następny będzie za miesiąc. Przyjaciele Mei odkrywają jej przemianę, ale bardzo ją lubią. Mei odkrywa, że skupienie się na nich pomaga jej kontrolować czerwoną pandę.

Gdzie obejrzeć To nie wypanda

Cały film To nie wypana dostępny jest w platformach vod Chili oraz Disney+

Be the first to review “To nie wypanda”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

There are no reviews yet.