Thor: Ragnarok cały film

Stacked_Blue 7.6 / 10 star premiera: 2017131 min, , ,

Thor zostaje uwięziony po drugiej stronie wszechświata i staje do wyścigu z czasem, aby powrócić do Asgardu i powstrzymać Ragnarok, przepowiednię zniszczenia na jego rodzinnym świecie i koniec asgardzkiej cywilizacji z rąk wszechmocnego nowego zagrożenia, bezlitosną Helę.

Thor: Ragnarok - fabuła

Powracając do Asgardu w poszukiwaniu tajemniczego wroga polującego na Kamienie Nieskończoności, Thor odkrywa, że działania jego brata Lokiego, który przejął tron Asgardu, doprowadziły do zbliżenia się najstraszniejszego wydarzenia – Ragnaroku. Legenda głosi, że będzie to oznaczało ostateczną bitwę o Asgard, której konsekwencją będzie jego całkowite zniszczenie. Próbując zapobiec temu wydarzeniu, Thor musi skorzystać z pomocy kolegi Avengera, Hulka. Razem muszą zmierzyć się z najgorszym wrogiem Dziewięciu Światów, ognistym demonem Surturem, którego celem jest wypełnienie przepowiedni o Ragnaroku i zniszczenie Dziewięciu Światów.

Oceny, obsada, informacje o filmie

Oryginalnie film nosi nazwę: . Cały film trwa 2 godz. 10 min. Ludzie powiązani ze społecznością IMDB przyznają filmowi ocenę 7.9/10, z kolei czytelnicy serwisu Filmweb dają mu notę 7.8/10. Według oceniających film na portalu TMDB zasługuje on na ocenę 7.6/10. Reżyserem filmu jest Taika Waititi, scenariuszem natomiast zajęli się Craig Kyle oraz Christopher L. Yost. W obsadzie filmu znaleźli się Chris Hemsworth (Thor), Tom Hiddleston (Loki), Cate Blanchett (Hela), Idris Elba (Heimdall), Jeff Goldblum (Arcymistrz), Tessa Thompson (Walkiria), Karl Urban (Skurge), Mark Ruffalo (Bruce Banner / Hulk), Anthony Hopkins (Odyn)

Ciekawostki o filmie Thor: Ragnarok

 • W mitologii norweskiej Ragnarök jest tłumaczony jako „Los bogów”, choć często jest mylony ze słowem „Götterdämmerung”. Mit opowiada o ostatecznym zniszczeniu wszechświata i ludzkości, a także o śmierci kilku kluczowych postaci w mitologii norweskiej, takich jak bogowie Odyn, Thor, Loki, Heimdall, Freyr, Sol i Tyr, a także potwory, a.k.a. Jotun, Fenris i Jörmungandr. Nowe pokolenie bogów, a konkretnie dzieci Odyna, Thora i Sol, zajmie miejsce starych, gdy cykl świata rozpocznie się na nowo.
 • Film opiera się głównie na fabułach komiksów Thor „Ragnarök” (Thor (Chris Hemsworth) odkrywa, że Asgard jest skazany na Ragnarök i musi walczyć, aby go powstrzymać) i sagi Surtur (Surtur (Clancy Brown) pojawia się, a Thor i Loki (Tom Hiddleston) łączą się, aby go powstrzymać). Zawiera też elementy fabuł Marvela „Contest of Champions” (Grandmaster (Jeff Goldblum) i Śmierć organizują turniej) i „Planet Hulk” (The Incredible Hulk (Mark Ruffalo) zostaje gladiatorem na obcym świecie).
 • (w okolicach 1h 20 min.) Kiedy Bruce Banner zakłada ubranie Tony’ego Starka, koszulka przedstawia okładkę albumu „Rio” Duran Duran i jest to subtelny moment foreshadowingu, ponieważ album zawierał singiel „Hungry Like The Wolf”. Niedługo po tej sekwencji pojawia się bardzo duży wilk.
 • Valkyrie (Tessa Thompson) nigdy nie nazywa Thora (Chris Hemsworth) jego prawdziwym imieniem. Zawsze zwraca się do niego „Wasza Wysokość”.
 • Postać Marvel Comics – Valkyrie została stworzona przez pisarza Roya Thomasa i artystę Johna Buscemę, po raz pierwszy pojawiając się w „The Avengers” vol. 1 #83 (grudzień 1970). Jej prawdziwe imię to Brunnhilde, a ona sama jest luźno oparta na Brynhildr the Valkyrie, przedstawionej w Nibelungenlied (koniec XII wieku lub początek XIII wieku) i sadze Völsunga (XIII wiek).
 • Cztery lata, które upłynęły między premierą Thor: Mroczny świat (2013) a tym filmem, wyznaczają najdłuższą przerwę między odsłonami franczyzy w ramach Marvel Cinematic Universe.
 • Reżyser Taika Waititi czuł, że pomimo wydarzeń z tego filmu ustawiających Avengers: Wojna bez granic (2018), ten film nie tylko będzie stał samodzielnie, ale wymyśli franczyzę na nowo: „Wiele z tego, co robimy z tym filmem, to w pewnym sensie demontaż i zniszczenie starego pomysłu i odbudowanie go w nowy sposób, który jest świeży. Każdy ma nieco nowe ujęcie swoich postaci, więc w ten sposób czuje się jak Thor (2011).”

Gdzie obejrzeć Thor: Ragnarok online

Cały film Thor: Ragnarok możesz obejrzeć w vod: CANAL+, CHILI, ITUNES, PLAYER+, VOD PL, LOOMI, DISNEY

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

  1. Ragnar

   Film świetny, dla mnie prawdziwa, zasłużona dycha.

   10,0 rating

   Film świetny, dla mnie prawdziwa, zasłużona dycha.