Thor: Miłość i grom cały film

Stacked_Blue 7.2 / 10 star premiera: 2022119 min, ,

Thor wyrusza w podróż inną niż wszystkie, jakie kiedykolwiek przeżył - w poszukiwaniu wewnętrznego spokoju. Jego emeryturę przerywa jednak Gorr Zabójca Bogów, który pragnie zniszczyć bogów. Aby poradzić sobie z zagrożeniem, Thor zaciąga pomoc Walkirii, Korg i byłej przyjaciółki Jane Foster, która, ku zaskoczeniu Thora, niewytłumaczalnie włada swoim magicznym młotem Mjolnir. Razem wyruszają na łamiącą serce kosmiczną przygodę, by odkryć sekret Gorra i powstrzymać go, zanim będzie za późno.

Thor: Miłość i grom - fabuła

Thor wyrusza w podróż niepodobną do żadnej przygody, z jaką kiedykolwiek miał do czynienia – w podróż wewnętrznego spokoju. Jednak jego emeryturę przerywa galaktyczny zabójca znany jako Gorr the God Butcher, który dąży do zniszczenia bogów. Aby zwalczyć to zagrożenie, z którym się mierzy, Thor zaciąga pomoc króla Walkirii, Korga i swojej byłej dziewczyny Jane Foster, która włada zaskakująco powabnym Mjolnirem jako „Thor the Mighty”. Razem wyruszają w przerażającą kosmiczną przygodę, aby odkryć tajemnicę zemsty Gorra – Boskiego Rzeźnika i powstrzymać go, zanim będzie za późno.

Oceny, obsada, informacje o filmie

Oryginalna nazwa filmu to Thor: Love and Thunder. Cały film trwa 2 godz. 20 min. Osoby związane ze społecznością IMDB dają filmowi 7.2/10, z kolei czytelnicy portalu Filmweb przyznają mu notę 7.3/10. Według oceniających film na portalu TMDB zasługuje on na ocenę 7.2/10. Za wyreżyserowanie filmu odpowiada Taika Waititi, natomiast osoby odpowiedzalne za scenariusz to Taika Waititi oraz Jennifer Kaytin Robinson. Następujący aktorzy wystąpili w filmie: Chris Hemsworth (Thor), Natalie Portman (Potężna Thor (Jane Foster)), Christian Bale (Gorr), Tessa Thompson (Królowa Walkirii), Taika Waititi (Korg), Russell Crowe (Zeus), Jaimie Alexander (Sif), Chris Pratt (Star-Lord (Peter Quill)), Dave Bautista (Drax)

Ciekawostki o filmie Thor: Miłość i grom

 • W „3:10 do Yumy” wystąpili również Christian Bale i Russell Crowe.
 • Scena, w której Korg (Taika Waititi) przemawia do dzieci w jaskini o czynach Thora, jest żartobliwym nawiązaniem do innego kultowego australijskiego filmu, Mad Max Beyond Thunderdome (1985), który ma niemal identyczną scenę o dzieciach słyszących o tym głównym bohaterze.
 • Jest to dwudziesty dziewiąty film Marvel Cinematic Universe.
 • Christian Bale prawie zrezygnował z filmu z powodu konfliktów harmonogramu. Bale zwykle woli mieć szersze przerwy między projektami, ale tym razem miał tylko trzy dni po zakończeniu zdjęć do filmu w Los Angeles i rozpoczęciu obowiązkowej kwarantanny Covid-19 w Australii. To jego dzieci ostatecznie przekonały go, aby harmonogram zadziałał.
 • Thor nosi kamizelkę nad koszulką z dżinsami. Jest to uniform Thunderstrike’a, superbohatera, który odziedziczył moce Thora.
 • Przed rozpoczęciem zdjęć aktorzy i reżyser Taika Waititi zostali powitani w kraju tradycyjną ceremonią palenia przez tancerzy Gamay z narodów Gadigal i Bidiagal, którzy są tradycyjnymi właścicielami ziem, na których kręcono Thora. Na ceremonii pojawiła się również maoryska Karakia z Te Aranganui.
 • Podobnie jak w przypadku Avengers: Infinity War, Chris Pratt czuł, że posiadanie roli drugoplanowej, a nie wiodącej w filmie, pozwoliło na bardziej zrelaksowaną i dziwaczną interpretację Petera Quilla/Star-Lorda.
 • Ten film w tym czasie, Spider-Man: Bez drogi do domu (2021) i Doktor Strange w multiwersum obłędu (2022) były kręcone w tym samym czasie. Przy czym Spider-Man: Bez drogi do domu filmowano zarówno w Nowym Jorku, jak i w Atlancie w stanie Georgia. Thor: Miłość i Grom filmowany w Sydney w Australii, a Doctor Strange w Multiwersum Obłędu filmowany w Anglii, podczas gdy The Marvels (2023) filmowany w Jersey City, New Jersey, Los Angeles i Buckinghamshire w Anglii, a Ant-Man i Osa: Quantumania (2023) filmowane w Atlancie, Georgii, Turcji i Londynie, Anglii.

Gdzie obejrzeć Thor: Miłość i grom online

Cały film Thor: Miłość i grom nie jest jeszcze dostępny w żadnym innym serwisie vod

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

  1. Wietes

   Film lepszy niż się spodziewałem, polecam serdecznie.

   9,0 rating

   Film lepszy niż się spodziewałem, polecam serdecznie.

  1. Kamaz

   Christian Bale robi robotę w każdym filmie, tutaj też zrobił. Mój ulubiony aktor :)

   10,0 rating

   Christian Bale robi robotę w każdym filmie, tutaj też zrobił. Mój ulubiony aktor :)