TÁR

Stacked_Blue 7.3 / 10 star 2022158 min,

TUÄR – opowieść o miłości i muzyce

Film „TUÄR” to amerykański dramat muzyczny z 2022 roku w reżyserii Bradleya Coopera. Główne role zagrali w nim Ben Platt oraz Zoey Deutch. Film opowiada historię Davida, utalentowanego muzyka, który po trudnych doświadczeniach zdecydował się porzucić muzykę. Właśnie wtedy pojawia się w jego życiu muza, w postaci pięknej Sam. Razem odkrywają, że miłość i muzyka to idealne połączenie.

Fabuła

David (Ben Platt) to utalentowany muzyk, który jednak po trudnych doświadczeniach porzuca swoją pasję i stara się rozpocząć nowe życie. Właśnie wtedy pojawia się w jego życiu Sam (Zoey Deutch), piękna i pełna energii dziewczyna, która wciąga Davida w wir życia i muzyki. Razem odkrywają, że miłość i muzyka to idealne połączenie.

W filmie „TUÄR” towarzyszymy bohaterom w ich podróży ku samemu sobie i do miłości. Ich wspólne działania, próby i błędy składają się na piękną historię, która przypomina, jak ważne jest, aby nie tracić wiary w siebie i swoje marzenia.

Obsada

W filmie „TUÄR” główne role zagrali Ben Platt oraz Zoey Deutch. W pozostałych rolach wystąpili między innymi Alexandra Shipp, Jonathan Pryce, Christian Borle, Brian Cox oraz Carey Mulligan.

Twórcy

Reżyserem filmu „TUÄR” jest Bradley Cooper, który zdobył popularność jako aktor, a potem zadebiutował jako reżyser filmem „Gwiazd naszych wina”. Scenariusz do filmu został napisany przez Bradleya Coopera, Lawrence’a Rothmana i Sjóna. Muzykę do filmu skomponował Ludwig Göransson.

Odbiór filmu

Film „TUÄR” otrzymał mieszane recenzje. W serwisie Rotten Tomatoes 59% z 129 recenzji uznano za pozytywne, a średnia ocen wystawionych na podstawie opinii krytyków wynosiła 6,2/10. Z kolei w serwisie Metacritic średnia ważona ocen z 31 recenzji wyniosła 57 punktów na 100.

Jednym z atutów filmu są niewątpliwie piosenki, które zostały specjalnie napisane na potrzeby filmu i wykonane przez Bena Platta. Muzyka jest dynamiczna i żywiołowa, a wokal artysty wzbudza emocje.

Be the first to review “TÁR”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

There are no reviews yet.