Szybcy i Wściekli 9 cały film

Stacked_Blue 7.3 / 10 star premiera: 2021143 min, , ,

Dominic Toretto wiedzie spokojne życie z Letty i synem Brianem, ale w pobliżu zawsze czai się nowe niebezpieczeństwo. Tym razem Dominic będzie musiał zmierzyć się z duchami przeszłości, jeśli chce ocalić najbliższych mu ludzi.

Szybcy i Wściekli 9 - fabuła

Szybcy i Wściekli 9 to dziewiąty rozdział sagi, która trwa już ponad dwie dekady i zarobiła dotąd ponad 5 miliardów dolarów. Dom Toretto (Vin Diesel) wiedzie spokojne życie, z dala od wszystkiego, z Letty (Michelle Rodriguez) i ich synem, małym Brianem, ale wszyscy wiedzą, że za spokojnym horyzontem zawsze czai się niebezpieczeństwo. Tym razem zagrożenie zmusi Doma do stawienia czoła grzechom przeszłości, aby ocalić tych, których najbardziej kocha. Jego zespół ponownie się jednoczy, aby powstrzymać plan, który wstrząśnie światem. Na jego czele stoi najlepszy kierowca i największy zabójca, jakiego kiedykolwiek spotkali: Jakob (John Cena), porzucony brat Doma.

Oceny, obsada, informacje o filmie

Oryginalnie film nosi nazwę: "F9". Cały film trwa 2 godz. 25 min. Ludzie powiązani ze społecznością IMDB oceniają film na 5.2/10, z kolei czytelnicy Filmwebu dają mu notę 5.2/10. Według oceniających film na portalu TMDB zasługuje on na notę 7.3/10. Reżyserem filmu jest Justin Lin, natomiast osoby odpowiedzalne za scenariusz to Justin Lin oraz Daniel Casey. W obsadzie filmu znaleźli się John Cena (Jacob Toretto), Finn Cole (Młody Jakob)

Ciekawostki o filmie Szybcy i Wściekli 9

  • W scenie z Vinem Dieselem i Helen Mirren (kiedy ucieka przed policjantami po kradzieży biżuterii) robiła wszystko to, co Vin Diesel, ale tyłem i na obcasach. W Hollywood i ogólnie wśród wykonawców często mówi się, że Ginger Rogers robiła wszystko to, co Fred Astaire, ale tyłem i na wysokich obcasach.
  • Komentarz Justina Lina do filmu Szybcy i Wściekli 9 sugeruje, że chciał on, aby widzowie naprawdę uwierzyli, że technologia magnesów o dużej mocy pokazana w całym filmie jest „realistyczna”, pomimo jej ciągłych niespójności, i faktycznie nakręcił materiał pokazujący bardziej szczegółowe sterowanie na laptopie Mii dla magnesów w każdym z pojazdów bohatera użytych w sekwencji filmu w Tbilisi, ale ostatecznie wyciął ujęcia z laptopa, ponieważ „było to przeładowanie informacjami”, twierdząc, że prostsze jest lepsze dla filmu takiego jak ten.
  • Pisarz sportowy i podcaster Bill Simmons pojawia się w sekwencji otwierającej wyścig jako członek pit crew.
  • Jedną ze scen dołączonych do wersji reżyserskiej jest krótkie spotkanie Doma i Mii (Jordana Brewster) po tym, jak przyjeżdża ona na odległą farmę Doma i Letty, by opiekować się małym Brianem, zanim Dom dołączy do swojego zespołu i wyruszy na misję do Montequinto.
  • Vin Diesel i Michael Rooker wystąpili razem w filmach Strażnicy Galaktyki i Strażnicy Galaktyki vol. 2 (2017) jako Groot i Yondu.
  • Film został wydany 10 lat po Szybkiej piątce (2011).
  • Tyrese Gibson ogłosił 1 listopada 2017 roku, że nie zagra w tym filmie, jeśli wystąpi w nim Dwayne Johnson. Tych dwóch nie dogadywało się ze sobą i Tyrese odmówił współpracy z nim (listopad 2017). Kiedy Johnson ogłosił, że zrezygnuje z udziału w tym filmie, udział Gibsona był ponownie zapewniony.
  • Gigantyczna opancerzona ciężarówka widoczna w finałowej sekwencji pościgu w Tbilisi nosi nazwę „Armadillo”; ma 14 stóp wysokości, waży 26 ton, a jej budowa zajęła cztery miesiące. Inspektor ds. pojazdów Alex King współpracował z projektantem Janem Roelfsem, aby zaprojektować i zbudować na zamówienie dwie wersje pancernika. King napisał w notatkach z produkcji filmu: „Pancernik, lub jak go zawsze nazywałem, Matka Trucker, to największy pojazd, jaki kiedykolwiek widziałem na ekranie i jaki kiedykolwiek zbudowałem”.

Gdzie obejrzeć Szybcy i Wściekli 9 online

Cały film Szybcy i Wściekli 9 możesz obejrzeć w vod: CHILI, ITUNES, PLAYER+, CANAL+ MANUAL

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Komentarze