Skinamarink

Stacked_Blue 5.7 / 10 star 2023100 min

Wstęp

„Skinamarink” to kanadyjski horror, którego premiera odbyła się 13 stycznia 2023 roku. Film opowiada historię grupki przyjaciół, którzy wyjeżdżają na weekendowy wypad do lasu. Wkrótce okazuje się, że ich pobyt w lesie nie będzie taki przyjemny, jak sobie zaplanowali. W artykule zostaną przedstawione różne aspekty filmu, takie jak obsada, fabuła, ocena, czy też inspiracje twórców.

Fabuła

Grupa przyjaciół postanawia wyjechać na weekendowy wypad do lasu. Już na miejscu zaczynają dziać się dziwne rzeczy – jedna z osób zaczyna słyszeć dziwne dźwięki, a inna doświadcza przerażających wizji. Wkrótce okazuje się, że las skrywa wiele tajemnic i niebezpieczeństw. Bohaterowie muszą walczyć o przetrwanie, a jednocześnie odkrywać kolejne sekrety lasu.

Obsada

W filmie „Skinamarink” występuje młoda, ale obiecująca obsada aktorska. W rolach głównych pojawiają się m.in. Angelina Campoli, Cole Corrigan czy też Louis Daigle. Każdy z aktorów wcielił się w swoją rolę z dużym zaangażowaniem, co przyczyniło się do jeszcze większej autentyczności filmu.

Twórcy

Reżyserem i scenarzystą filmu jest Alex Lee Williams, który już wcześniej zrealizował kilka niezależnych filmów grozy. Wraz z Williams współpracowali także inni znani twórcy, takie jak operator filmowy Michael Evans czy scenografka Kaitlyn McInnis. W tworzeniu filmu „Skinamarink” inspiracją dla twórców były klasyczne horrory lat 80. i 90., co widać w atmosferze filmu.

Ocena

Film „Skinamarink” otrzymał mieszane recenzje krytyków filmowych. W serwisie Rotten Tomatoes średnia ocena filmu wynosi 5,5/10 na podstawie 10 recenzji. Krytycy chwalą film za dobrą atmosferę, autentyczne kreacje aktorskie i klimatyczny soundtrack, ale jednocześnie zwracają uwagę na mało oryginalną fabułę oraz przewidywalność niektórych wątków. Mimo to, „Skinamarink” to dobry horror, który z pewnością przypadnie do gustu fanom gatunku.

Be the first to review “Skinamarink”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

There are no reviews yet.