Sisu

Stacked_Blue 6.9 / 10 star 202391 min,

Sisu: historia filmu

Sisu to fiński film wojenny z 2023 roku. Film został wyprodukowany przez Subzero Film Entertainment oraz Good Chaos, a wyreżyserowany przez Antti J. Jokinen. W rolach głównych występują Lauri Tilkanen, Pekka Strang i Jasper Pääkkönen.

Fabuła

Sisu to historia byłego żołnierza, który odkrywa złoto w Laplandii i postanawia przewieźć je do miasta. Jednak jego plany zostają pokrzyżowane, gdy napotyka na swojej drodze oddział niemieckich żołnierzy SS, dowodzony przez brutalnego oficera. Będąc skazanym na śmierć, były żołnierz postanawia zastosować fińską zasadę „sisu” – determinacji i niezłomności, by przetrwać i pokonać swoich wrogów.

Aktorzy i produkcja

W rolę głównego bohatera wcielił się Lauri Tilkanen, fiński aktor, znany m.in. z roli w filmie „The Man Without a Past”. Pekka Strang, który wystąpił w filmie „Tom of Finland”, zagrał oficera SS, a Jasper Pääkkönen, znany z takich produkcji jak „Vikings” czy „BlacKkKlansman”, wcielił się w postać niemieckiego żołnierza.

Film został wyprodukowany przez Subzero Film Entertainment oraz Good Chaos, a reżyserem był Antti J. Jokinen. Za scenariusz do filmu odpowiadał Matti Laine, a za muzykę – Tuomas Kantelinen.

Odbiór filmu

Sisu zebrał mieszane recenzje od krytyków filmowych. Choć wiele recenzji chwali grę aktorską i klimat filmu, to niektórzy krytycy zarzucają mu brak oryginalności oraz przewidywalność fabuły.

Podsumowanie

Sisu to film, który skupia się na historii determinacji i walki o przetrwanie. Znakomite role aktorskie i klimat wojennego thrillera sprawiają, że film z pewnością zainteresuje fanów gatunku. Mimo że nie jest to arcydzieło, to warto zobaczyć ten obraz, aby poczuć fińską „sisu” i przekonać się, że czasami to właśnie determinacja i niezłomność decydują o tym, kto zwycięża w trudnych sytuacjach.

Be the first to review “Sisu”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

There are no reviews yet.