R.I.P.D. Agenci z Zaświatów

Stacked_Blue 5.8 / 10 star 201396 min, , ,

Wstęp

„R.I.P.D. Agenci z Zaświatów” to amerykański film fantasy, akcji, komedia i kryminał z 2013 roku, w reżyserii Roberta Schwentke. Film opowiada historię dwóch gliniarzy z różnych epok, którzy po śmierci zostają członkami Wydziału ds. Wiecznego Odpoczynku, mającego za zadanie chronić żywych przed potworami z zaświatów. W głównych rolach występują Jeff Bridges i Ryan Reynolds. Film należy do kolekcji „R.I.P.D. Collection”.

Fabuła

Jeff Bridges wciela się w postać szeryfa Roya Pulsiphera, weterana Wydziału ds. Wiecznego Odpoczynku, który zostaje partnerem młodego, ambitnego detektywa Nicka Walkera, grane przez Ryana Reynoldsa. Obydwaj gliniarze zginęli na służbie, a ich dusze trafiły do Wydziału, gdzie ich zadaniem jest ochrona żywych przed potworami z zaświatów. W trakcie śledztwa odkrywają spisek, który może doprowadzić do zniszczenia świata żywych. Roy i Nick muszą stawić czoło przerażającym duchom, które unikają sprawiedliwości, i uratować świat przed zagładą.

Produkcja

„R.I.P.D. Agenci z Zaświatów” został wyprodukowany przez Universal Pictures, Dark Horse Entertainment i Original Film. Film miał swoją premierę 18 lipca 2013 roku. Film został zrealizowany z budżetem wynoszącym 130 milionów dolarów, lecz ostatecznie zarobił na całym świecie jedynie 61,6 miliona dolarów.

Odbiór

Mimo interesującej fabuły i udziału popularnych aktorów, film „R.I.P.D. Agenci z Zaświatów” nie spotkał się z entuzjastycznym odbiorem zarówno ze strony krytyków, jak i widzów. Otrzymał średnią ocenę 5,8 na 10 w serwisie The Movie Database na podstawie 3547 głosów. Wielu krytyków zarzucało filmowi brak oryginalności i słabe efekty specjalne, co przekładało się na ostateczny wynik box office’owy.

Podsumowanie

„R.I.P.D. Agenci z Zaświatów” to film fantasy, akcji, komedia i kryminał z 2013 roku, opowiadający historię dwóch gliniarzy z różnych epok, którzy po śmierci zostają członkami specjalnego wydziału mającego za zadanie ochronę żywych przed potworami z zaświatów. W głównych rolach występują JeffBridges i Ryan Reynolds. Pomimo interesującej fabuły i udziału popularnych aktorów, film nie spotkał się z entuzjastycznym odbiorem ze strony krytyków i widzów.

Adaptacja komiksowa

Film „R.I.P.D. Agenci z Zaświatów” jest adaptacją komiksów „Rest in Peace Department” autorstwa Petera M. Lenkova, wydanych przez Dark Horse Comics. Choć fabuła filmu opiera się na tych komiksach, wielu fanów oryginalnych historii uważa, że adaptacja nie oddaje w pełni ducha pierwowzoru. Krytycy również zauważali różnice między filmem a komiksem, które mogły wpłynąć na ostateczny odbiór produkcji.

Wizualne aspekty filmu

„R.I.P.D. Agenci z Zaświatów” zawiera szereg efektów specjalnych i scen akcji, które mają na celu uatrakcyjnienie filmu dla widzów. Niektóre z tych efektów, jak na przykład duchy czy potwory, są dobrze zrealizowane i wprowadzają element fantastyczny do produkcji. Jednak niektóre efekty specjalne były krytykowane za brak oryginalności i słabą jakość, co przyczyniło się do negatywnego odbioru filmu przez publiczność.

Sequel i przyszłość serii

Mimo że „R.I.P.D. Agenci z Zaświatów” nie osiągnął sukcesu komercyjnego i spotkał się z mieszanym odbiorem ze strony krytyków i widzów, film stał się częścią kolekcji „R.I.P.D. Collection”. Na chwilę obecną nie ma jednak informacji o ewentualnym sequelu czy kontynuacji serii w innej formie.

Zakończenie

„R.I.P.D. Agenci z Zaświatów” to film, który miał potencjał stać się interesującą produkcją łączącą elementy fantasy, akcji, komedii i kryminału. Niestety, brak oryginalności, słabe efekty specjalne i różnice między filmem a komiksem przyczyniły się do negatywnego odbioru produkcji. Mimo to, warto zapoznać się z tym filmem, zwłaszcza jeśli jest się fanem Jeffa Bridgesa czy Ryana Reynoldsa, którzy w swoich rolach wciąż dostarczają solidnych występów aktorskich.

Be the first to review “R.I.P.D. Agenci z Zaświatów”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

There are no reviews yet.