Plan na miłość

Stacked_Blue 5.8 / 10 star 2023109 min,

O czym jest film „Plan na miłość”?

Film „Plan na miłość” (ang. „What’s Love Got to Do With It?”) to romantyczna komedia, która swoją premierę miała 26 stycznia 2023 roku. Reżyserem i scenarzystą filmu jest Shekhar Kapur, a w obsadzie znaleźli się m.in. Lily James, Shazad Latif, Emma Thompson i Shabana Azmi.

Fabuła filmu

Akcja filmu „Plan na miłość” toczy się w dwóch krajach – Wielkiej Brytanii i Indiach. Główna bohaterka, Jemima (grana przez Lily James), jest młodą asystentką reżysera filmowego, która pracuje przy produkcji nowego filmu w Indiach. Tam poznaje swojego przystojnego i ujmującego hinduskiego kierowcę, Krishnana (Shazad Latif), który zrobi wszystko, aby zdobyć jej serce.

Jemima i Krishnan zakochują się w sobie, ale ich miłość zostaje wystawiona na próbę, gdy okazuje się, że Jemima musi wrócić do Wielkiej Brytanii, aby pomóc swojej ciężarnej siostrze. Chociaż są oddzieleni tysiące kilometrów, postanawiają utrzymać kontakt i kontynuować swoją relację. Jednak w międzyczasie pojawiają się różne trudności i przeszkody, które stawiają ich miłość na próbę.

Główne postacie

W filmie „Plan na miłość” występują różni aktorzy, jednak dwie główne postaci to Jemima (grana przez Lily James) i Krishnan (grany przez Shazad Latif). Jemima to młoda i ambitna kobieta, która marzy o karierze w branży filmowej. Krishnan z kolei to przystojny i ujmujący młody mężczyzna, który pracuje jako kierowca.

Twórcy filmu

Reżyserem i scenarzystą filmu „Plan na miłość” jest Shekhar Kapur, który jest znanym indyjskim reżyserem. Kapur jest laureatem nagrody BAFTA za swoją pracę nad filmem „Elizabeth” z 1998 roku, a także dwukrotnym nominowanym do Oscara.

W obsadzie filmu znaleźli się również inni znani aktorzy, takie jak Emma Thompson i Shabana Azmi. Muzykę do filmu skomponował A.R. Rahman, który jest jednym z najbardziej znanych kompozytorów filmowych w Indiach i zdobył dwie nagrody Oscara za muzykę do filmu „Slumdog. Milioner z ulicy” w 2009 roku.

Produkcja i dystrybucja filmu

Film „Plan na miłość” został wyprodukowany przez Working Title Films, Instinct Productions i StudioCanal, a dystrybucją zajmuje się Universal Pictures. Premiera filmu odbyła się 26 stycznia 2023 roku.

Oceny i reakcje na film

Pomimo że film „Plan na miłość” dopiero co miał swoją premierę, to już zaczęły pojawiać się pierwsze oceny i reakcje na ten film. Na stronie Rotten Tomatoes, film otrzymał mieszane recenzje – na dzień 13 marca 2023 roku, wynik ocen krytyków wynosił 60%, a oceny publiczności 67%.

Niektórzy krytycy chwalą film za piękne zdjęcia, dobrą muzykę i urocze role głównych aktorów. Inni jednak uważają, że fabuła jest przewidywalna i nieco płytki.

Podsumowanie

Film „Plan na miłość” to romantyczna komedia, która opowiada historię miłości między młodą asystentką reżysera a hinduskim kierowcą. Film został wyprodukowany przez Working Title Films, Instinct Productions i StudioCanal, a dystrybucją zajmuje się Universal Pictures. Reżyserem i scenarzystą filmu jest Shekhar Kapur, a w obsadzie znaleźli się m.in. Lily James, Shazad Latif, Emma Thompson i Shabana Azmi. Pomimo że film otrzymał mieszane recenzje, to na pewno przyciągnie fanów romantycznych komedii i filmów o miłości.

Be the first to review “Plan na miłość”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

There are no reviews yet.