Pewnego razu… w Hollywood

Stacked_Blue 7.4 / 10 star 2019162 min, ,

„Pewnego razu w Hollywood” – opowieść o Hollywood lat 60.

„Pewnego razu w Hollywood” to film z 2019 roku, którego reżyserem i scenarzystą jest Quentin Tarantino. Historia ta opowiada o aktorze Ricku Daltonie (Leonardo DiCaprio) oraz jego dublerze Cliffie Boothu (Brad Pitt), którzy starają się odnaleźć swoje miejsce w przemijającym świecie kina. Akcja filmu rozgrywa się w Los Angeles w 1969 roku, w czasie, gdy miasto żyło w atmosferze kontestacji, ruchu hipisowskiego, a jednocześnie nadal cieszyło się popularnością wśród miłośników kina.

Fabuła

W filmie Quentin Tarantino stworzył barwny portret Hollywood lat 60. Historia aktora Ricka Daltona i jego dublera Cliffa Bootha opowiada o świecie kina, odkąd zaczęto je kręcić w technologii dźwięku i koloru. Rick Dalton, bohater granego przez Leonarda DiCaprio, jest gwiazdą westernów, których popularność właśnie zaczyna spadać. Aktor, który chciałby zagrać w poważniejszych produkcjach, staje przed perspektywą końca kariery. Jego dubler, Cliff Booth (Brad Pitt), jest jego przyjacielem i jedyną osobą, która mu pozostała.

Film skupia się na próbach Ricksa i Cliffa, by powrócić na szczyt. Tarantino przedstawia także wiele postaci z realnego życia, takich jak Steve McQueen, Bruce Lee, Sharon Tate i Roman Polański, którzy w 1969 roku byli znaczącymi postaciami w świecie kina.

Obsada

W obsadzie filmu znaleźli się między innymi:

  • Leonardo DiCaprio jako Rick Dalton,
  • Brad Pitt jako Cliff Booth,
  • Margot Robbie jako Sharon Tate,
  • Emile Hirsch jako Jay Sebring,
  • Margaret Qualley jako Pussycat,
  • Timothy Olyphant jako James Stacy,
  • Dakota Fanning jako Squeaky Fromme.

Odbiór

Film spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem krytyków i zdobył wiele nagród, między innymi Oscara za najlepszą rolę drugoplanową dla Brada Pitta oraz Złoty Glob dla najlepszego filmu komediowego lub musicalu.

„Pewnego razu w Hollywood” to nie tylko film, który wprowadza widza w magiczny świat Hollywood, ale także opowieść o przemijaniu czasu i końcu pewnej ery.

Be the first to review “Pewnego razu… w Hollywood”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

There are no reviews yet.