Pearl

Stacked_Blue 7.4 / 10 star 2022102 min

Pearl – film grozy z A24 o uwięzionej na farmie dziewczynie

A24, amerykańska wytwórnia filmowa znana ze swoich ambitnych i często eksperymentalnych produkcji, powraca z nowym filmem grozy zatytułowanym „Pearl”. Film, którego premiera odbyła się we wrześniu 2022 roku, opowiada historię młodej kobiety uwięzionej na odosobnionej farmie swojej rodziny w czasie pandemii grypy hiszpanki w 1918 roku.

Fabuła

Główną bohaterką filmu jest Pearl, młoda dziewczyna, która zmuszona jest opiekować się swoim chorym ojcem na odosobnionej farmie swojej rodziny. Jej matka, kobieta pobłażliwa i kontrolująca, ciągle narzuca swoje zasady i wskazówki, nie dając córce swobody ani chwili wytchnienia.

Niestety, sytuacja Pearla staje się jeszcze trudniejsza, gdy na świat przychodzi pandemia grypy hiszpanki, która zmusza ją do izolacji na farmie razem z rodziną. Dziewczyna staje się zakładniczką swojego własnego życia, a wszelkie próby ucieczki lub nawiązania kontaktu z zewnętrznym światem kończą się niepowodzeniem.

W miarę upływu czasu, Pearl zaczyna dostrzegać coraz to dziwniejsze i niepokojące zjawiska, które wydają się być związane z tajemniczą historią rodziny i farmy. Dziewczyna odkrywa, że jest więziona na farmie nie tylko z powodu pandemii, ale również z innych powodów, których istnienie staje się dla niej coraz bardziej nie do zniesienia.

Twórcy

Reżyserem i scenarzystą filmu jest Bobby Krlic, znany z pracy nad muzyką do filmu „Midsommar”. W rolę Pearl wcieliła się Sidney Flanigan, która zagrała w filmie „Nigdy, rzadko, czasem, zawsze”. W obsadzie znaleźli się również Elaine Hendrix, których można kojarzyć z filmu „Rodzice chrzestni” i Bruce Davison, znany z „X-Menów”.

Odbiór filmu

„Pearl” zebrał pozytywne recenzje od krytyków i widzów, którzy chwalili go za klimat grozy, napięcie i aktorską grę. W serwisie Rotten Tomatoes film otrzymał 85% pozytywnych recenzji od krytyków oraz średnią ocenę 7,4/10.

Be the first to review “Pearl”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

There are no reviews yet.