Paryż, 13. dzielnica cały film

Stacked_Blue 7 / 10 star premiera: 2021,

Emily spotyka się z Camille, która pociąga Norę, podkochującą się w Amber. Cała czwórka jest przyjaciółmi, czasem kochankami, a często jednym i drugim.

Paryż, 13. dzielnica - fabuła

Émilie to młoda dziewczyna, która ukończyła prestiżowy uniwersytet, ale jest zmuszona pracować w call center. Szukając współlokatorki w bloku w Paryżu, poznaje uroczą nauczycielkę Camille. Choć między nimi nawiązuje się romans, jej uwagę przyciąga inna dziewczyna, Nora. Koleżanki mylą Norę z Amber, znaną pracownicą sex-chatu. Nora chce się pozbyć swojego wyobrażenia o nim, więc odwiedza swojego sobowtóra. W tym romantycznym filmie rozgrywa się historia trzech kobiet i jednego mężczyzny – przyjaciół, czasem kochanków, a często jednego i drugiego.

Oceny, obsada, informacje o filmie

Oryginalna nazwa filmu to Les Olympiades. Cały film trwa 1 godz. 45 min. Ludzie powiązani ze społecznością IMDB przyznają filmowi ocenę 7.0/10, natomiast czytelnicy serwisu Filmweb dają mu notę 7.2/10. Według oceniających film na portalu TMDB zasłużył on na notę 7/10. Film wyreżyserował Jacques Audiard, z kolei scenarzystami są Jacques Audiard oraz Léa Mysius. Główni aktorzy grający w filmie to Lucie Zhang (Émilie), Makita Samba (Camille), Noémie Merlant (Nora), Jehnny Beth (Amber), Camille Léon-Fucien (Eponine), Oceane Cairaty (Stéphanie), Anaïde Rozam (Leïla), Pol White (Ojciec Camille), Rong-Ying Yang (Matka Émilie)

Ciekawostki o filmie Paryż, 13. dzielnica

 • Cały film został zaprezentowany na scenie teatralnej w Paryżu trzy dni przed rozpoczęciem zdjęć, nie tylko po to, aby zobaczyć, co się sprawdziło, a co nie, ale także aby przyspieszyć zdjęcia i ograniczyć narażenie aktorów i ekipy na kontakt z COVID-19.
 • Film oparty jest na trzech historiach z serii komiksów Adriana Tomine’a Optic Nerve. Jest on oparty na licznych opowiadaniach z tej serii, takich jak Amber Sweet, Hawajska ucieczka oraz Zabijanie i umieranie. Z kolei Camille została stworzona specjalnie na potrzeby filmu.
 • Jest to debiut Jacques’a Audiarda na planie czarno-białym.
 • Thierry Frémaux zastanawiał się, co może oznaczać francuski tytuł -Les Olympiades- podczas ogłaszania selekcji filmu w konkursie Festiwalu Filmowego w Cannes w 2021 roku. W rzeczywistości jest to francuska nazwa paryskiej dzielnicy, w której rozgrywa się akcja filmu. Wyróżnia się ona skupiskiem wieżowców powstałych w latach 70. ubiegłego wieku i jest znana jako największe w Europie „Chinatown”.

Gdzie obejrzeć Paryż, 13. dzielnica online

Cały film Paryż, 13. dzielnica nie jest jeszcze dostępny w żadnym innym serwisie vod

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Komentarze

  1. Anna Walewska

   Trochę pokręcona fabuła, ale ogólnie fajny

   8,0 rating

   Trochę pokręcona fabuła, ale ogólnie fajny

  1. Gimmli

   Fajny film, ale na tej stronie oglądałem już fajniejsze...

   8,0 rating

   Fajny film, ale na tej stronie oglądałem już fajniejsze...