Ostatniej nocy w Soho cały film

Stacked_Blue 7.5 / 10 star premiera: 2021117 min, ,

Młoda dziewczyna, pasjonująca się projektowaniem mody, w tajemniczy sposób wkracza w lata sześćdziesiąte, gdzie spotyka swoją idolkę, olśniewającą piosenkarkę wannabe. Ale Londyn lat 60. nie jest tym, czym się wydaje, a czas zdaje się rozpadać z mrocznymi konsekwencjami.

Ostatniej nocy w Soho - fabuła

Młoda dziewczyna z prowincji Eloise ma bzika na punkcie lat 60. Przez całe życie mieszkała z babcią, ale teraz wyjeżdża do Londynu, by studiować projektowanie mody. Nie mogąc przystosować się do hałaśliwego życia w akademiku, przenosi się w bardziej znajome środowisko – wynajmuje od starszej gospodyni pokój, który od dawna nie był remontowany. Pierwszej nocy w nowym miejscu Eloise albo ma bardzo realistyczny sen, albo rzeczywiście zostaje przeniesiona do swej ulubionej epoki jako spektakularna blondynka, która wyrusza na podbój nocnego życia Soho.

Oceny, obsada, informacje o filmie

Oryginalna nazwa filmu to Last Night in Soho. Cały film trwa 1 godz. 58 min. Ludzie powiązani ze społecznością IMDB oceniają film na 7.1/10, z kolei czytelnicy Filmwebu przyznają mu notę 6.7/10. Według oceniających film na portalu TMDB zasłużył on na notę 7.5/10. Film wyreżyserował Edgar Wright, natomiast scenariusz napisali Krysty Wilson-Cairns oraz Edgar Wright. W obsadzie filmu znaleźli się Thomasin McKenzie (Eloise), Anya Taylor-Joy (Sandie), Matt Smith (Jack), Rita Tushingham (Peggy Turner), Terence Stamp (Srebrnowłosy dżentelmen), Diana Rigg (Pani Collins), Michael Ajao (John), Synnove Karlsen (Jocasta), Pauline McLynn (Carol)

Ciekawostki o filmie Ostatniej nocy w Soho

 • Choreografia do kabaretowego przedstawienia „Puppet on a String”, z dziewczynami w krótkich falbaniastych spódniczkach występującymi na krzesłach kawiarnianych z giętego drewna, przypomina Kit Kat Girls z „Cabaretu”. Premiera „Kabaretu” na West Endzie odbyła się w lutym 1968 roku, czyli później niż zakładany okres czasu tej sceny, ale w sypialni Eloise w domu jej babci znajduje się plakat Dame Judi Dench jako Sally Bowles.
 • Film został zainspirowany przez Nie oglądaj się teraz (1973) i Wstręt (1965).
 • Pomysłem Chunga było oświetlenie telefonu na zielono, podczas gdy reszta pokoju jest pokryta czerwienią podczas finałowego ataku koszmaru. Edgar Wright pochwalił go za jego wykonanie, na co Chung odpowiedział „Jestem geniuszem!”.
 • Rita Tushingham (babcia Eloise), która kilkadziesiąt lat wcześniej przeprowadziła się do Londynu, ale teraz mieszka w Kornwalii, to nawiązanie do roli Tushingham jako wiejskiej myszy, która przeprowadza się do Londynu w filmie The Knack…and How to Get It (1965).
 • Podczas napisów końcowych na ekranie pojawiają się ujęcia opuszczonego, pustego centrum Londynu. Wszystkie te ujęcia zostały zrealizowane podczas globalnej pandemii COVID-19. Puste ulice są takie, jakie były, ponieważ Anglia w tym czasie była w narodowej blokadzie.
 • Kiedy Eloise szuka informacji na temat kobiet zamordowanych w latach 60-tych, zamiast tego znajduje wiele artykułów na temat mężczyzn, którzy zaginęli lub zostali znalezieni martwi. Później okazuje się, że mężczyźni ci są ofiarami Sandie, po tym jak wykorzystywali ją w czasie, gdy była prostytutką.
 • Był pierwszym nowym filmem, który miał swoją premierę w Los Angeles w nowo otwartym Academy Museum of Motion Pictures, które zostało otwarte dla publiczności we wrześniu 2021 roku.

Gdzie obejrzeć Ostatniej nocy w Soho online

Cały film Ostatniej nocy w Soho możesz obejrzeć w vod: ITUNES, CANAL+, CHILI, PLAYER+

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

  1. elza

   Bardzo dobry film, jak ktoś ma wolne 2 godzinki to polecam.

   8,0 rating

   Bardzo dobry film, jak ktoś ma wolne 2 godzinki to polecam.

  1. Tomson

   Lubię filmy, które dzieją się w dawnych czasach, podobał mi się ten film Last Night in Soho

   8,0 rating

   Lubię filmy, które dzieją się w dawnych czasach, podobał mi się ten film Last Night in Soho