Obecność 3: Na rozkaz diabła cały film

Stacked_Blue 7.6 / 10 star premiera: 2021112 min, ,

Film opowiada mrożącą krew w żyłach historię makabrycznego morderstwa i nieznanego zła, które w prawdziwym życiu zadziwiło nawet doświadczonych badaczy zjawisk paranormalnych, Eda i Lorraine Warrenów. Jedna z ich najbardziej sensacyjnych spraw rozpoczęła się od walki o duszę młodego chłopca i doprowadziła do czegoś, z czym nigdy wcześniej nie mieli do czynienia w swojej praktyce, kiedy to po raz pierwszy w historii USA podejrzany o morderstwo utrzymywał na swoją obronę, że został opętany przez demona.

Obecność 3: Na rozkaz diabła - fabuła

Historia filmu ujawnia przerażającą historię o terrorze, morderstwie i nieznanej złej sile, która szokuje nawet doświadczonych śledczych Eda i Lorraine Warrenów. Jedna z najbardziej sensacyjnych spraw w ich aktach rozpoczyna się od walki o duszę młodego chłopca, a następnie przenosi ich w czasie poza wszystko, co do tej pory widzieli, by opisać pierwszy w historii USA przypadek, w którym podejrzany o morderstwo powołuje się na opętanie demoniczne jako strategię obrony.

Oceny, obsada, informacje o filmie

Oryginalna nazwa filmu to The Conjuring: The Devil Made Me Do It. Cały film trwa 1 godz. 52 min. Osoby związane ze społecznością IMDB przyznają filmowi ocenę 6.3/10, z kolei czytelnicy Filmwebu przyznają mu notę 6.2/10. Według oceniających film w serwisie TMDB zasługuje on na ocenę 7.6/10. Za wyreżyserowanie filmu odpowiada Michael Chaves, natomiast osobą odpowiedzialną za scenariusz jestDavid Leslie Johnson-McGoldrick. W głównych rolach obsadzeni zostali: Patrick Wilson (Ed Warren), Vera Farmiga (Lorraine Warren), Ruairi O'Connor (Arne Cheyenne Johnson), Sarah Catherine Hook (Debbie Glatzel), Julian Hilliard (David Glatzel), John Noble (Kastner), Eugenie Bondurant (Okultystka), Shannon Kook (Drew), Ronnie Gene Blevins (Bruno)

Ciekawostki o filmie Obecność 3: Na rozkaz diabła

 • Lorraine Warren, grana przez Verę Farmigę w filmach The Conjuring, zmarła śmiercią naturalną w wieku 92 lat, 18 kwietnia 2019 roku. Była główną konsultantką przy wszystkich projektach The Conjuring i zagorzałą zwolenniczką serii.
 • W filmie pojawiają się wspomnienia Eda Warrena i Lorraine Warren, którzy spotykają się po raz pierwszy. Prawdziwa Lorraine opowiedziała tę historię w wielu wywiadach.
 • Nazwisko okultysty nie jest wymieniane przez żadną z postaci w całym filmie. Zostaje ono ujawnione dopiero pod koniec filmu, podczas ostatniego spotkania Lorraine z ojcem Kastnerem, kiedy ten pokazuje jej stary album ze zdjęciami swojej córki z lat trzydziestych, na których jej imię brzmi „Isla”.
 • Końcowy akt, kiedy Ed zostaje opętany przez demona i widać, jak zatacza się w kierunku Lorraine, trzymając w ręku młot kowalski, jest hołdem dla klasycznego horroru Lśnienie (1980), kiedy Jack Torrance trzyma siekierę i widzi, jak zatacza się i prześladuje swoją żonę.
 • W jednym z pokoi w domu Bruna znajduje się plakat nagrania Elli Fitzgerald na żywo w Berlinie pod tytułem „Mack The Knife” (nad wentylatorem i na prawo od plakatu Black Sabbath). Piosenka opowiada o mężczyźnie imieniem MacHeath, który używa noża do zabijania swoich ofiar. Zapowiada to ostateczne przeznaczenie Bruna.

Gdzie obejrzeć Obecność 3: Na rozkaz diabła online

Cały film Obecność 3: Na rozkaz diabła nie jest jeszcze dostępny w żadnym innym serwisie vod

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Komentarze

  1. Waldi

   Polecam tym którzy lubią horrory. Ja jestem fanem i obejrzałem już kilka horrorów z tej stronki. Większość fajna ;)

   8,0 rating

   Polecam tym którzy lubią horrory. Ja jestem fanem i obejrzałem już kilka horrorów z tej stronki. Większość fajna ;)