Nope cały film

Stacked_Blue 6.9 / 10 star premiera: 2022131 min, , ,

Nope opowiada o tajemniczym i mrożącym krew w żyłach odkryciu w odosobnionym kanionie w głębi Kalifornii.

Nope - fabuła

’Nope’ śledzi losy kilku mieszkańców samotnego kanionu w głębi Kalifornii. Są zaangażowani jako treserzy koni w realizację nowego projektu filmowego. Stają się wtedy świadkami niesamowitego i przerażającego odkrycia.

Oceny, obsada, informacje o filmie

Oryginalna nazwa filmu to Nope. Cały film trwa 2 godz. 15 min. Ludzie powiązani ze społecznością IMDB oceniają film na 7.5/10, z kolei czytelnicy Filmwebu przyznają mu notę 6.8/10. Według oceniających film w serwisie TMDB zasługuje on na notę 6.9/10. Za wyreżyserowanie filmu, a także scenariusz odpowiada Jordan Peele. Następujący aktorzy wystąpili w filmie: Daniel Kaluuya (OJ Haywood), Keke Palmer (Emerald Haywood), Steven Yeun (Ricky "Jupe" Park), Michael Wincott (Antlers Holst), Donna Mills (Bonnie Clayton), Terry Notary (Gordy), Jennifer Lafleur (Phyllis Mayberry / Margaret Houston), Andrew Patrick Ralston (Tom Bogan / Brett Houston)

Ciekawostki o filmie Nope

 • Jordan Peele powiedział, że napisał scenariusz „w czasie, gdy byliśmy trochę zaniepokojeni przyszłością kina”. Więc pierwszą rzeczą, którą wiedziałem, jest to, że chciałem stworzyć spektakl. Chciałem stworzyć coś, co publiczność będzie musiała przyjść zobaczyć”.
 • Antlers Holst (Michael Wincott) nosi imię kompozytora Gustava Holsta. Skandynawskie tłumaczenie słowa „Gustav” to „goos stafr” („laska bogów” lub „laska bogów”), a klepki skandynawskich bogów (tych, którzy używają jednej) są przedstawiane jako wykonane z lub zwieńczone Antlerem.
 • Cytat widoczny na początku filmu pochodzi z księgi Nahuma, w biblijnym Starym Testamencie. Prorok Nahum opowiada w niej o mieście Niniwa i o tym jak zostało ono naznaczone przez Boga do zniszczenia w ciągu 40 dni z powodu niegodziwości jego mieszkańców. Bóg obiecuje, że „zrobi z nich widowisko”, tak jak oni zrobili widowisko z własnego grzechu, dopóki Jonasz nie przekona ich do pokuty. Film, jak opisują to członkowie obsady i ekipy, czerpie wiele podobieństw z tego wersetu i historii, zwłaszcza w sposobie, w jaki traktuje własne tematy „widowiska”, długości, do jakich posuną się ludzie w nadziei na wykorzystanie go, oraz jego konsekwencje. Traktowanie Gordy’ego i jego ewentualny szał, próba Ricky’ego stworzenia więzi z obcym bez względu na jego złowrogą naturę, śmierć kamerzysty TMZ i Antlersa Holsta, a nawet, jak zauważa Richard Newby z The Hollywood Reporter, ciekawość prawdziwych kinomanów i ich niezdolność do odwrócenia się od ekranu, są wymieniane jako główne przykłady tego, jak te tematy są ujawniane w filmie, z przerażającym skutkiem.
 • Zdjęcia główne rozpoczęły się 7 czerwca 2021 roku w Los Angeles.
 • Zwierzęca forma Obcego inspirowana jest stworzeniami morskimi: meduzami, ośmiornicami, kałamarnicami, węgorzami elektrycznymi (wytwarzanie prądu) i nożownikami (które poruszają się bez płetw).
 • Gordy nie jest pierwszym mo-capowym symulantem portretowanym przez Terry’ego Notary’ego. Wcześniej portretował on Rocketa w zrestartowanej trylogii Planeta Małp.

Gdzie obejrzeć Nope online

Cały film Nope nie jest jeszcze dostępny w żadnym innym serwisie vod

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Komentarze

  1. Anna Banasik

   Fajny film, który trzyma w napięciu i zaskakuje, polecam.

   8,0 rating

   Fajny film, który trzyma w napięciu i zaskakuje, polecam.

  1. Luntek

   Dobry film. Ode mnie ocena 8. Byłoby więcej, ale delikatnie przeciągnięty, ponad 2 godziny to trochę za długi jak dla mnie, ale ogląda się dobrze.

   8,0 rating

   Dobry film. Ode mnie ocena 8. Byłoby więcej, ale delikatnie przeciągnięty, ponad 2 godziny to trochę za długi jak dla mnie, ale ogląda się dobrze.