Nie martw się, kochanie

Stacked_Blue 6.9 / 10 star 2022123 min, ,

Don’t Worry Darling: Thriller sci-fi z Florence Pugh i Harrym Stylesie

Don’t Worry Darling to thriller sci-fi w reżyserii Olivii Wilde, która także wciela się w jedną z głównych ról. Film wyprodukowany przez New Line Cinema, Warner Bros. Pictures oraz Vertigo Entertainment, trafił na ekrany kin we wrześniu 2022 roku.

Opis fabuły

Akcja Don’t Worry Darling toczy się w latach 50. XX wieku. Głównymi bohaterami są Alice (Florence Pugh) i Jack (Harry Styles), którzy zamieszkują eksperymentalne miasteczko pracownicze dla zatrudnionych przy tajnym Projekcie Victory oraz ich rodzin. Projekt ten polega na pracach nad rozwojem nowoczesnych materiałów. Na powierzchni wydaje się, że mieszkańcy tego miasteczka żyją szczęśliwie w idealnym świecie. Jednak w rzeczywistości sytuacja jest zupełnie inna.

Mieszkańcy miasteczka są śledzeni i muszą być dyskretni, a ich potrzeby są zaspokajane przez pracodawców. Dla kierownictwa projektu najważniejsza jest praca, a nie dobro pracowników. W miasteczku pojawiają się coraz bardziej niepokojące sygnały, które zmuszają Alice i Jacka do zaczęcia dochodzenia, co tak naprawdę dzieje się w ich idealnym świecie.

Główne role

W filmie Don’t Worry Darling w rolach głównych występują:

  • Florence Pugh jako Alice,
  • Harry Styles jako Jack,
  • Olivia Wilde jako jedna z mieszkanek miasteczka,
  • Chris Pine jako Frank, szef Projektu Victory,
  • Gemma Chan jako Shelley, partnerka Franka.

Produkcja

Reżyserią filmu Don’t Worry Darling zajęła się Olivia Wilde, która wcześniej zrobiła karierę jako aktorka. W filmie Wilde wciela się w jedną z głównych ról. Scenariusz filmu został napisany przez Shane’a i Carey’ego Van Dyke’ów. W rolach producentów filmu występują m.in. Olivia Wilde, Roy Lee i Katie Silberman.

Zdjęcia do filmu kręcono w Los Angeles w Kalifornii. Za zdjęcia odpowiadała kreatywna tandem M. Blash i Matthew Libatique.

Podsumowanie

Don’t Worry Darling to film, który łączy w sobie gatunki sci-fi i thrillera. W obsadzie znaleźli się tacy znani aktorzy jak Florence Pugh, Harry Styles, Olivia Wilde, Chris Pine i Gemma Chan. Film opowiada o eksperymentalnym miasteczku, w którym mieszkańcy wydają się żyć w idealnym świecie. Jednak w rzeczywistości sytuacja jest zupełnie inna.

Be the first to review “Nie martw się, kochanie”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

There are no reviews yet.