Narwik

Stacked_Blue 6.9 / 10 star 2022108 min, , ,

Kampen om Narvik – opis filmu

Kampen om Narvik to norweski film wojenny, którego akcja rozgrywa się w czasie bitwy o Narwik w trakcie II wojny światowej. Film opowiada historię norweskiego żołnierza, który po powrocie do domu dowiaduje się o szokującej prawdzie dotyczącej swojej śmierci. Film został wyprodukowany przez Nordisk Film Norway, a reżyserią zajął się Erik Poppe.

Fabuła

Akcja filmu rozgrywa się podczas bitwy o Narwik, jednej z pierwszych bitew II wojny światowej. Główny bohater, norweski żołnierz, powraca do domu po zakończeniu walk. Okazuje się jednak, że jego rodzina nie wie, że przeżył on bitwę. Żołnierz musi zmierzyć się z faktem, że dla rodziny jest on zmarłym bohaterem narodowym. Główny bohater postanawia pomóc w walce o miasto i odkrywa szokującą prawdę o swojej śmierci.

Obsada

W filmie występują m.in.:

  • Anders Baasmo Christiansen jako major Eriksen
  • Dennis Storhøi jako kapitan Foldal
  • Jonas Strand Gravli jako Håkon Hergum
  • Herbert Nordrum jako porucznik Krag
  • Ella Øverbye jako Aase Hergum

Produkcja

Kampen om Narvik został wyprodukowany przez Nordisk Film Norway, a reżyserią zajął się Erik Poppe. Film został nakręcony w Norwegii. Zdjęcia rozpoczęły się w styczniu 2021 roku, a premiera filmu odbyła się 25 grudnia 2022 roku.

Odbiór

Film otrzymał mieszane recenzje od krytyków filmowych. Jedni chwalili go za udane przedstawienie historii, inni krytykowali za nadmierną konwencjonalność i brak oryginalności. Niemniej jednak, film zdobył uznanie widzów i cieszył się sporą popularnością.

Podsumowanie

Kampen om Narvik to poruszający i intrygujący film wojenny, który ukazuje historię norweskiego żołnierza i jego walkę o przeżycie w trudnych czasach II wojny światowej. Film porusza wiele ważnych tematów, takich jak miłość, lojalność i przyjaźń. Mimo mieszanych recenzji film z pewnością warto zobaczyć dla ciekawej fabuły oraz udanych scen akcji.

Be the first to review “Narwik”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

There are no reviews yet.