Narodziny gwiazdy cały film

Stacked_Blue 7.5 / 10 star premiera: 2018135 min, ,

Jackson Maine to muzyk zmagający się z alkoholizmem, który próbuje rozkręcić karierę utalentowanej, ale nieznanej autorki piosenek, Ally, jednocześnie zakochując się w niej.

Narodziny gwiazdy - fabuła

Tragiczna historia miłosna skupia się wokół muzyka Jacksona Maine’a, który poznaje młodą aspirującą Ally i natychmiast się w niej zakochuje. Choć Ally nigdy nie miała nadziei na zostanie piosenkarką, natychmiast zdobywa uznanie publiczności, gdy Jack przekonuje ją, by wystąpiła na jednym z jego koncertów. W miarę jak kariera Ally nabiera rozpędu, ich romans ulega pogorszeniu, a Jack czuje się coraz bardziej osamotniony w swojej niekończącej się walce z wewnętrznymi demonami.

Oceny, obsada, informacje o filmie

Oryginalnie film nosi nazwę: A Star Is Born. Cały film trwa 2 godz. 15 min. Ludzie powiązani ze społecznością IMDB oceniają film na 7.6/10, z kolei czytelnicy Filmwebu dają mu notę 7.4/10. Według oceniających film na portalu TMDB zasługuje on na notę 7.5/10. Film wyreżyserował Bradley Cooper, natomiast osoby odpowiedzalne za scenariusz to Will Fetters oraz Bradley Cooper. W głównych rolach obsadzeni zostali: Lady Gaga (Ally), Bradley Cooper (Jack), Sam Elliott (Bobby), Andrew Dice Clay (Lorenzo), Rafi Gavron (Rez Gavron), Anthony Ramos (Ramon), Dave Chappelle (George "Noodles" Stone), Alec Baldwin (Alec Baldwin), Marlon Williams (Marlon Williams)

Ciekawostki o filmie Narodziny gwiazdy

 • Jack kończy próbę dźwięku przed imprezą, na której wraz z Ally wykona utwór „Shallow” w pierwszej scenie z Bobbym. Na ścianie obok plakatów koncertowych znajduje się zdjęcie Jacka w tym samym stroju, z tą samą gitarą i tłem.
 • Produkcja potrzebowała specjalnego pozwolenia z Recording Academy na wykorzystanie trofeum Grammy, które dział rekwizytów odtworzył na potrzeby sekwencji rozdania nagród Grammy, ale tylko pod warunkiem, że rekwizyt został wcześniej zatwierdzony przez Akademię. Model produkcyjny, według Bradleya Coopera, był nieco mniejszy niż oryginał, ale to właśnie on został wykorzystany w ostatecznym montażu.
 • Sekwencja samobójstwa Jacksona była ostatnią sceną nakręconą dla tego filmu przed jego ukończeniem.
 • Na potrzeby filmu piosenkarz-autor tekstów z Alabamy Jason Isbell skomponował utwór „Maybe It’s Time”.
 • Film jest hołdem dla tragicznego scenariusza w wersji Narodziny gwiazdy (1976), w którym postać Krisa Kristoffersona ginie w wyniku nieodpowiedzialnej jazdy samochodem. Ally informuje Jacksona, że nie pojedzie z nim na motocyklu, jeśli ten będzie nietrzeźwy.
 • Lady Gaga jest obecnie jedną z niewielu artystek w Wielkiej Brytanii i Australii, których piosenka, album i film są numerami jeden w tym samym czasie.
 • Lady Gaga zdradziła, że w trakcie kręcenia filmu tak bardzo przywiązała się do swojej postaci, że po jego zakończeniu musiała przefarbować włosy na blond, aby „uwolnić” Ally. Stwierdziła również, że w niczym nie przypomina swojej bohaterki Ally w prawdziwym życiu, a główna różnica polega na tym, że ona od najmłodszych lat miała niesłychane ambicje zawodowe i klasyczne wykształcenie muzyczne, podczas gdy Ally jest późno dojrzewającą osobą, która nie wierzy w swoje możliwości.

Gdzie obejrzeć Narodziny gwiazdy online

Cały film Narodziny gwiazdy możesz obejrzeć w vod: CHILI, ITUNES, PLAY NOW, PLAYER+, CANAL+ MANUAL, CANAL+, POLSAT, HBO MAX

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

  1. Alicja

   To już kolejny z rzędu świetny film, który obejrzałam na tej stronie.

   9,0 rating

   To już kolejny z rzędu świetny film, który obejrzałam na tej stronie.

  1. Wixa

   Film całkiem fajny, obejrzałam ze względu na Lady Gage i się nie zawiodłam

   8,0 rating

   Film całkiem fajny, obejrzałam ze względu na Lady Gage i się nie zawiodłam

  1. Tora9

   Długo szukałam tego filmu aż w końcu trafiłam tutaj. Na pewno zostanę na dłużej.

   8,0 rating

   Długo szukałam tego filmu aż w końcu trafiłam tutaj. Na pewno zostanę na dłużej.