Magic Mike

Stacked_Blue 6.1 / 10 star 2012110 min,

Wstęp

„Magic Mike” to amerykańska komedia dramatyczna z 2012 roku, wyreżyserowana przez Stevena Soderbergha. Główne role w filmie zagrali Channing Tatum, Alex Pettyfer, Matthew McConaughey, Joe Manganiello i Olivia Munn. Film opowiada historię grupki młodych mężczyzn, którzy zarabiają na życie jako tancerze erotyczni. W artykule zostaną przedstawione różne aspekty filmu, takie jak obsada, fabuła, ocena, czy też inspiracje twórców.

Fabuła

„Magic Mike” opowiada historię młodego chłopaka, Adama (Alex Pettyfer), który dorabia jako pracownik budowlany. Pewnego dnia poznaje Mike’a (Channing Tatum), który pracuje jako tancerz w klubie nocnym. Mike zatrudnia Adama do pomocy przy budowie domu, a następnie wprowadza go do świata męskiego striptizu. Wraz z zespołem tancerzy, Mike występuje w klubach nocnych i zarabia dużo pieniędzy. Jednak w trakcie filmu pojawiają się konflikty i problemy związane z ich stylem życia.

Obsada

Obsada „Magic Mike” składa się z doświadczonych aktorów i aktorek, jak również debiutantów. W rolach głównych pojawiają się m.in. Channing Tatum, Alex Pettyfer, Matthew McConaughey, Joe Manganiello i Olivia Munn. Każdy z aktorów wcielił się w swoją rolę z dużym zaangażowaniem, co przyczyniło się do jeszcze większej autentyczności filmu.

Twórcy

Reżyserem filmu „Magic Mike” jest Steven Soderbergh, znany ze swoich niskobudżetowych filmów, takich jak „Sekta” czy też „Ocean’s Eleven”. Soderbergh wraz z Channingiem Tatumem byli pomysłodawcami filmu, który opiera się na doświadczeniach Tatum z czasów, gdy pracował jako tancerz erotyczny. Muzykę do filmu skomponował Cliff Martinez, który wcześniej pracował przy muzyce do innych filmów Soderbergha.

Ocena

„Magic Mike” otrzymał pozytywne recenzje od krytyków filmowych. W serwisie Rotten Tomatoes, na podstawie 214 recenzji, film uzyskał wynik 80% pozytywnych recenzji. Krytycy chwalą film za ciekawą fabułę, autentyczne kreacje aktorskie oraz udany mix dramatu i komedii. Mimo to, nie brakuje głosów, które krytykują film za nadmierną eksploatację wątków erotycznych i brak innowacyjności.

Be the first to review “Magic Mike”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

There are no reviews yet.