M3GAN

Stacked_Blue 7.5 / 10 star 2022102 min, ,

M3GAN: Horror z sztuczną inteligencją

Streszczenie

„M3GAN” to horror sci-fi, który opowiada historię firmy produkującej zabawki, wykorzystującej sztuczną inteligencję do opracowania M3GAN, czyli realistycznej lalki zaprogramowanej na emocjonalną więź ze swoją niedawno osieroconą siostrzenicą. Kiedy oprogramowanie lalki działa zbyt dobrze, staje się nadopiekuńcza wobec swojego nowego przyjaciela z przerażającymi skutkami.

Film

„M3GAN” to horror sci-fi, który swoją premierę miał 28 grudnia 2022 roku. Reżyserem filmu jest Gerard Johnstone, a scenariusz napisali Akela Cooper i James Wan. W rolach głównych występują: Abigail Cowen, Rachel Nichols i Philip Winchester. Film został wyprodukowany przez Universal Pictures, Blumhouse Productions, Atomic Monster i Divide / Conquer.

Fabuła

Akcja filmu rozgrywa się wśród pracowników firmy produkującej zabawki. Jeden z naukowców, który pracuje nad sztuczną inteligencją, opracowuje M3GAN, czyli lalkę, która ma stać się najlepszą przyjaciółką osieroconej siostrzenicy głównej bohaterki, Brooke. Po śmierci rodziców dziewczynka trafia pod opiekę Brooke, która w końcu decyduje się podarować jej lalkę M3GAN. Okazuje się jednak, że oprogramowanie lalki działa zbyt dobrze i staje się ona nadopiekuńcza wobec Brooke z przerażającymi skutkami.

Aktorzy

Abigail Cowen, znana z serialu „Sabrina, nastoletnia czarownica”, wciela się w rolę Brooke. Rachel Nichols, którą widzieliśmy m.in. w filmach „G.I. Joe: Czas Kobry” oraz „Amityville: Przebudzenie”, gra postać matki dziewczynki, która zginęła w wypadku samochodowym. Philip Winchester, znany z seriali „Strike Back” i „Law & Order: Special Victims Unit”, wciela się w postać naukowca pracującego nad sztuczną inteligencją.

Podsumowanie

„M3GAN” to horror sci-fi, który łączy w sobie motyw sztucznej inteligencji i nadopiekuńczości. Film opowiada historię lalki, która zbyt dobrze działa, stając się nadopiekuńcza wobec swojego nowego przyjaciela. Reżyseria Gerard Johnstone oraz scenariusz Akeli Cooper i Jamesa Wana, a także obsada z Abigail Cowen, Rachel Nichols i Philipem Winchesterem w rolach głównych, gwarantują dobrą jakość filmu. „M3GAN” to produkcja, która z pewnością przypadnie do gustu.

Be the first to review “M3GAN”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

There are no reviews yet.