Luther: Zmrok

Stacked_Blue 6.3 / 10 star 2023129 min,

Luther: Zmrok – opis filmu

Wprowadzenie

„Luther: Zmrok” to kontynuacja popularnej brytyjskiej sagi telewizyjnej, która została nagrodzona wieloma nagrodami. Film opowiada historię detektywa Johna Luthera, który został skompromitowany, a jego kariera była na skraju upadku. Luther był w ścigany przez seryjnego mordercę, który terroryzował Londyn. Detektyw wpada w pułapkę i zostaje uwięziony, podczas gdy morderca kontynuuje swoje zbrodnie. Film rozpoczyna się od momentu, w którym Luther ucieka z więzienia, by zakończyć swoją walkę z przestępcą, który drwi z niego przez internet.

Fabuła

„Luther: Zmrok” to film kryminalny, który skupia się na tropieniu seryjnego mordercy. John Luther, były detektyw, który został skazany za popełnienie przestępstwa, postanawia uciec z więzienia, aby schwytać mordercę, który drwi z niego przez internet. Wraz z pomocą młodej dziennikarki, Luther rozpoczyna poszukiwania przestępcy. Akcja filmu toczy się w Londynie, gdzie Luther i dziennikarka muszą pokonać wiele przeszkód, aby schwytać mordercę. Film oferuje napięcie i emocje, a także wiele zwrotów akcji.

Obsada

W filmie „Luther: Zmrok” występują znani brytyjscy aktorzy. W rolę Johna Luthera wciela się Idris Elba, który zagrał tę postać również w serialu telewizyjnym. W obsadzie znajdują się również m.in.: Rose Leslie, Laura Haddock, Darren Boyd oraz Patrick Malahide.

Produkcja

„Luther: Zmrok” został wyprodukowany przez wytwórnię Chernin Entertainment oraz BBC Films. Reżyserem filmu jest Jamie Payne, który pracował wcześniej przy produkcjach telewizyjnych, m.in. przy serialu „The White Princess”. Film został wyprodukowany w Wielkiej Brytanii oraz Stanach Zjednoczonych. Premiera filmu odbyła się 24 lutego 2023 roku.

Reakcje na film

„Luther: Zmrok” spotkał się z mieszanymi recenzjami. Część krytyków pochwaliła film za napięcie i wciągającą fabułę, podczas gdy inni uważali, że film jest słabszy od serialu telewizyjnego. Zdaniem niektórych recenzentów film miał problemy z tempo i nie był w stanie utrzymać napięcia przez cały czas trwania. Mimo to, film spotkał się z zainteresowaniem ze strony fanów sagi „Luther”. Krytycy doceniali również grę aktorską Idrisa Elby oraz dobrze skonstruowaną fabułę.

Podsumowanie

„Luther: Zmrok” to film kryminalny, który kontynuuje historię detektywa Johna Luthera. Film oferuje napięcie, emocje oraz wiele zwrotów akcji. W obsadzie występują znani brytyjscy aktorzy, a reżyserem jest Jamie Payne. Film został wyprodukowany przez wytwórnię Chernin Entertainment oraz BBC Films, a premiera odbyła się 24 lutego 2023 roku. Mimo że film spotkał się z mieszanymi recenzjami, zainteresowanie fanów sagi „Luther” pozostaje duże.

Be the first to review “Luther: Zmrok”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

There are no reviews yet.