Luca cały film

Stacked_Blue 7.9 / 10 star premiera: 202195 min, , ,

Luca, uroczy chłopczyk, przeżywa niezapomniane lato na włoskiej Riwierze, pełne gelato, makaronów i niezliczonych przejażdżek skuterem. Luca dzieli te przygody ze swoim nowym najlepszym przyjacielem, ale całej zabawie zagraża głęboko skrywany sekret: jest morskim potworem z innego świata, znajdującego się tuż pod powierzchnią oceanu.

Luca - fabuła

Niezapomniane wakacje, na które składają się domowe makarony, lody i niekończące się przejażdżki motorowerem, chłopiec o imieniu Luca spędza w pięknym nadmorskim miasteczku na włoskiej Riwierze. Żadna z przygód Luki nie obywa się bez jego nowego najlepszego przyjaciela, a beztroski relaks przyćmiewa jedynie fakt, że chłopiec w rzeczywistości wygląda jak morski potwór z głębi laguny, nad której brzegiem stoi miasteczko.

Oceny, obsada, informacje o filmie

Cały film trwa 1 godz. 35 min. Ludzie powiązani ze społecznością IMDB oceniają film na 7.4/10, z kolei czytelnicy Filmwebu przyznają mu notę 7.4/10. Według oceniających film na portalu TMDB zasłużył on na notę 7.9/10. Film wyreżyserował Enrico Casarosa, z kolei scenarzystami są Jesse Andrews oraz Mike Jones. W głównych rolach obsadzeni zostali: Jacob Tremblay (Luca Paguro), Jack Dylan Grazer (Alberto Scorfano), Emma Berman (Giulia Marcovaldo), Saverio Raimondo (Ercole Visconti), Maya Rudolph (Daniela Paguro), Marco Barricelli (Massimo Marcovaldo), Jim Gaffigan (Lorenzo Paguro), Peter Sohn (Ciccio), Lorenzo Crisci (Guido)

Ciekawostki o filmie Luca

 • Wąsy Massimo są identyczne jak pysk Machiavellego. Może to być ukłon w stronę krótkiego filmu Enrico Casarosy „La Luna”, w którym Bambino porównuje ulubione narzędzie Papy i Nonno do ich włosów na twarzy/
 • Nazwisko Alberto, Scorfano, oznacza „karmazyn” w języku włoskim.
 • Pierwsza łódź jest dubbingowana „Gelsomina”, co tłumaczy się na Jasmine z Disney’s Aladdin (1992). Gelsomina to także imię postaci granej przez Giuliettę Masinę w filmie „La strada” Federico Felliniego (1954), który miał duży wpływ na „Lucę”.
 • Kilka pomniejszych postaci, takich jak miejscowy ksiądz Don Eugenio i starsze siostry Concetta i Pinuccia Aragosta, nie są wymienione w filmie i pojawiają się po prostu w napisach końcowych. Pomimo faktu, że nazwisko sióstr jest po włosku „homar”, co pasuje do Animal Theme Naming innych potworów morskich.
 • „Piacere Girolamo Trombetta” to popularny włoski żart wśród małych dzieci. Dosłownie tłumaczy się to jako „Miło cię poznać, [nazywam się] Girolamo Mały Puzon”. Dowcip polega na uchwyceniu ręki innego dziecka w uścisku dłoni i poruszaniu nią do przodu i do tyłu, jakby to był ślizg na ręku puzonu. Trombetta oznacza również „pierd” w języku włoskim, co sprawia, że żart jest znacznie bardziej zabawny dla małych dzieci.

Gdzie obejrzeć Luca online

Cały film Luca możesz obejrzeć w vod: CHILI, CANAL+, ITUNES, PLAYER+, VOD PL, DISNEY

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

  1. Ala Rawicka

   Super bajka, zdecydowanie można obejrzeć z małym dzieckiem.

   9,0 rating

   Super bajka, zdecydowanie można obejrzeć z małym dzieckiem.

  1. Josuah

   Fajne, bajka nie tylko dla małych dzieci, polecam!

   8,0 rating

   Fajne, bajka nie tylko dla małych dzieci, polecam!