Love

Stacked_Blue 6.5 / 10 star 2015134 min,

Love – historia miłosna pełna nostalgii i refleksji

Love to francuski dramat miłosny z 2015 roku w reżyserii Gaspara Noé. Film ten z pewnością nie jest kolejną banałową historią miłosną, ponieważ zawiera wiele elementów, które wyróżniają go spośród innych filmów z tego gatunku. Opowieść ta skupia się na związkach między ludźmi oraz na emocjach, które towarzyszą im w miłości.

Bohaterowie

Głównym bohaterem filmu jest Murphy, który po odejściu swojej dziewczyny Elektry, tkwi w nudnym małżeństwie. Pewnego dnia otrzymuje wiadomość od matki swojej byłej dziewczyny, że Elektra zaginęła. To zdarzenie skłania Murphy’ego do przypomnienia sobie ich burzliwego związku i do porównania go z obecną sytuacją, w której się znajduje. Elektra, dziewczyna Murphy’ego, to postać pełna sprzeczności – jest ognista i emocjonalna, a jednocześnie tajemnicza i nieprzewidywalna.

Fabuła

Film Love to złożona historia miłosna pełna nostalgii i refleksji. Opowiada o dwójce młodych ludzi, którzy zakochują się w sobie na studiach i zaczynają razem mieszkać. Ich związek, pełen namiętności i szaleństwa, z czasem zaczyna jednak się psuć. Murphy jest zazdrosny, Elektra jest niestabilna emocjonalnie. W końcu kobieta postanawia odejść, a mężczyzna pozostaje z samym sobą.

Film skupia się na relacji między Murphy’m i Elektrą, ale ukazuje też, jak zmienia się życie bohatera po rozstaniu. W miarę jak akcja filmu toczy się naprzód, widzowie dowiadują się o kolejnych wydarzeniach z życia głównych bohaterów. Nie brakuje w nim momentów pełnych emocji, zwrotów akcji i zaskakujących elementów.

Scenariusz i reżyseria

Scenariusz do filmu został napisany przez samego reżysera, Gaspara Noé. Jak zwykle w przypadku jego filmów, fabuła jest nieprzewidywalna i skomplikowana. Noé postanowił podzielić film na trzy części, które odnoszą się do trzech różnych okresów w życiu głównych bohaterów. Zdecydował się również na ukazanie scen, które z pewnością nie każdemu przypadną do gustu. Jednak to właśnie one sprawiają, że Love wyróżnia się na tle innych filmów z gatunku dramatu miłosnego.

Be the first to review “Love”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

There are no reviews yet.