Living

Stacked_Blue 7.1 / 10 star 2022102 min

Living – film o życiu, miłości i utracie

Wstęp

„Living” to film z 2022 roku, który opowiada historię Edith (Vicky Krieps), kobiety, która po śmierci męża postanawia zacząć na nowo. W poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi, przeprowadza się do Szwecji, gdzie poznaje Jona (Markus Waldow) – młodego mężczyznę, z którym zaczyna romans. Jednak ich miłość zostaje wystawiona na próbę, kiedy Jon dowiaduje się o prawdziwej przyczynie śmierci męża Edith.

Fabuła

Edith (Vicky Krieps) to kobieta, która traci swojego męża. Po jego śmierci postanawia rozpocząć nowe życie i przeprowadza się do Szwecji. Tam poznaje Jona (Markus Waldow) – młodego mężczyznę, który pracuje jako pracownik stacji benzynowej. Pomiędzy nimi zaczyna rodzić się uczucie, które jednak zostaje wystawione na próbę, kiedy Jon dowiaduje się o prawdziwej przyczynie śmierci męża Edith.

W filmie pojawiają się także inne postacie – m.in. córka Edith, która jest w trudnym punkcie swojego życia, oraz Siv (Lena Endre), przyjaciółka Edith, która pomaga jej odnaleźć się w nowej rzeczywistości.

Obsada

W filmie występują znani aktorzy:

  • Vicky Krieps jako Edith
  • Markus Waldow jako Jon
  • Lena Endre jako Siv
  • August Diehl jako Karl
  • Ida Engvoll jako Linda
  • Mats Blomgren jako Lars

Produkcja i dystrybucja

„Living” został wyprodukowany przez szereg firm, m.in. Number 9 Films, Ingenious Media, Film4 Productions oraz BFI. Reżyserem i autorem scenariusza jest Henry Blake.

Film miał swoją światową premierę na Festiwalu Filmowym w Wenecji we wrześniu 2022 roku. W Polsce zadebiutował na Festiwalu Filmowym w Gdyni w październiku 2022 roku.

Odbiór filmu

„Living” został pozytywnie odebrany przez krytyków i widzów. Na portalu Rotten Tomatoes, film uzyskał wynik 94% pozytywnych recenzji. Krytycy chwalili przede wszystkim grę aktorską i reżyserię Henry’ego Blake’a.

Podsumowanie

„Living” to film, który opowiada historię kobiety, która po śmierci męża postanawia zacząć na nowo. To film o życiu, miłości i utracie. W filmie występują znani aktorzy, a reżyserią zajmuje się Henry Blake.

„Living” został pozytywnie odebrany przez krytyków i widzów. To film dla miłośników romantycznych dramatów, którzy doceniają dobrze napisany scenariusz i dobrą grę aktorską.

Be the first to review “Living”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

There are no reviews yet.