Legalna blondynka

Stacked_Blue 6.7 / 10 star 200196 min,

Legalna Blondynka – jak moda i blond włosy mogą pomóc zdobyć wymarzone cele

Wprowadzenie

„Legalna Blondynka” to amerykańska komedia romantyczna, która miała swoją premierę w 2001 roku. Film zdobył popularność dzięki oryginalnej fabule i świetnej obsadzie, a wśród widzów szczególnie upodobali sobie go miłośnicy modowych trendów. Główną bohaterką jest Elle Woods (w tej roli Reese Witherspoon), która daje przykład, jak z pomocą swojej urody i mądrości może zdobyć wymarzone cele.

Fabuła

Elle Woods jest stu procentową blondynką, najpopularniejszą dziewczyną w szkole oraz finalistką konkursu piękności. Planuje przyszłość z optymizmem, widząc siebie u boku bogatego narzeczonego, Warnera Huntingtona. Jednakże chłopak, zamiast się oświadczyć, zrywa z nią. Twierdzi, że jako student Harvardu, przyszły prawnik i polityk musi znaleźć sobie mniej frywolną dziewczynę.

Elle nie zamierza się jednak poddać – rzuca szkołę mody i podejmuje studia prawnicze na Harvardzie, aby przekonać Warnera, że potrafi być poważną i ambitną kobietą. W tym miejscu zaczyna się zabawna i pełna przygód historia, w której Elle musi udowodnić swoją wartość, aby osiągnąć wymarzony cel.

Obsada i produkcja

W rolę Elle Woods wcieliła się znana amerykańska aktorka, producentka filmowa oraz działaczka na rzecz praw kobiet, Reese Witherspoon. W pozostałych rolach wystąpili m.in. Luke Wilson, Selma Blair oraz Jennifer Coolidge.

Reżyserem filmu był Robert Luketic, a producentami Marc Platt oraz Ric Kidney. Za muzykę do filmu odpowiadał David Kitay.

Odbiór filmu

„Legalna Blondynka” zebrała pozytywne recenzje krytyków filmowych oraz zdobyła sympatię publiczności. Film stał się hitem kinowym, zarabiając ponad 141 milionów dolarów w światowych kinach.

Film zyskał dużą popularność wśród młodych widzów, a zwłaszcza wśród fanów mody. Wprowadzone przez Elle Woods modowe trendy, w tym popularność różowego koloru, stały się obowiązkowymi elementami w szafach wielu kobiet.

Be the first to review “Legalna blondynka”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

There are no reviews yet.